Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Bicák na margo troch tutoviek: Moja nemohúcnosť

Sportnet|Publikované 20. nov 2006 o 00:00

Košice - Interistom živilo šancu na osmičku len víťazstvo. Museli udávať tempo a otvoriť hru, čo bola voda na mlyn Košičanom. Tí v pokoji vyčkávali

na svoju chvíľu a zakladali bleskové kontry, ktoré však trestuhodne zahadzovali. V tejto činnosti sa prekonával Mário Bicák, ktorý spálil tri tutovky.

"Škoda, že som ani jednu nepremenil. Zle som ich riešil," priznal po súboji Mário Bicák a vzápätí sa pristavil pri všetkých troch príležitostiach, ktoré volali po góle. "V I. polčase mi z pravej strany prihrával Jaro Kolbas. Nedosiahol som však na loptu, ktorá išla poza mňa. Nedalo sa nič robiť. Po zmene strán som išiel sám na brankára Bernadyho. Loptu som chcel podkopnúť, no odskočila mi na holennú kosť a vlastne ňou som zakončoval, preto to tak aj dopadlo," opísal dva momenty košický stredopoliar a ešte pred tretím mu nedalo, aby sa nepristavil k trávniku. "Bol to jeden z najhorších trávnikov. Ešte horší, ako máme my. V treťom prípade ma super vysunul Peťo Krakovský. Keď som sa dostal pred brankára, chcel zakončiť krížnou strelou. Loptu som však trafil vonkajškom a namiesto k vzdialenejšej žrdi, smerovala na prvú žrď..." M. Bicák nepatrí medzi tých, ktorí vyložené šance zahadzujú jednu za druhou. Ani si nepamätá, kedy zahodil tri tutovky v zápase. "Ak som aj prvú nedal, druhú som už zvykol premeniť. Na Pasienkoch to bola moja strelecká nemohúcnosť," nehľadal alibi M. Bicák. Po zápase mu nik nič nepovedal. Veď aj načo, Košičania vyhrali, preto záložníka až tak zahodené možnosti nemusia mrzieť. "Keby však mali rozhodnúť o osude stretnutia, dosť by som si ich vyčítal. Tréner Kozák sa mi pri mne pristavil a vravel mi, že som sa výborne dostával do šancí, už len ich premieňať," zdupľoval M. Bicák.

Súvisiace články