Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Bibiana Mentová v závere roka s Ďalším ocenením

Sportnet|Publikované 22. dec 2003 o 23:00

Košice - V Košiciach sa kvalitné fitnesky rodia doslova ako huby po daždi. Tento rok priniesol do fitnesáckej rodiny ďalšie meno, ktoré, zdá sa, bude

treba brať s väčšou vážnosťou. Bibiana Mentová.

Tá si v tomto roku zapísala tri víťazstvá. Pretekárka, klubovo spadajúca pod ružomberský Marietta fit club, v máji 2003 v Bratislave na majstrovstvách SR v body fitness v Bratislave zvíťazila vo svojej kategórii do 164 centimetrov a stala sa aj absolútnou víťazkou. Potom jej patrilo víťazstvo v košickom OC Optima, kde sa predstavila na prvom ročníku Grand Prix Miss Fitnes Figura. Tretie si zapísala opäť v Bratislave, kde v októbri zvíťazila v súťaži body fitnes žien nad 164 cm International Atak Fitnes Cup 2003 v DK Ružinov.

V nedeľu dosiahla ďalší úspech. Najlepším športovcom

Slovenskej federácie kulturistiky a fitnes (SFKF) v roku 2003 sa stal fitnesák Daniel Medo (Zoracentrum Bratislava), ktorý na októbrových ME vo Varšave obsadil 2. miesto, na druhej priečke však skončila práve Bibiána Mentová (Marietta Fit Klub Ružomberok). Paradoxne, na treťom mieste skončila jej "učiteľka" Marietta Žigalová. "Nečakala som to, bola som príjemne prekvapená. Uspela som však na troch súťažiach a to hodnotenie evidentne bralo do úvahy získané body. Aj preto som obstála tak dobre," hovorí Bibiana Mentová. Ona sama sa odhadovala skôr na nižšie priečky. "Daniel Medo mal výborný rok, o jeho víťazstve som nepochybovala. Na druhom a treťom mieste som však odhadovala Marietku Žigalovú a Jána Landla, myslela som, že vyššie budú tí, ktorí reprezentovali Slovensko na ME vo Varšave. Ako však vravím, nakoniec sa brali do úvahy body získané na súťažiach, takže som sa tam ocitla ja. Hoci, ja sama som počítala s nejakým štvrtým miestom."

Vyhodnotenie ankety prinieslo paradox, keďže Mentová sa otvorene hlási ako žiačka Marietty Žigalovej a netají sa obdivom ku svojej objaviteľke a trénerke. "Ja sa tak na to nepozerám, je to anketa. Skončila som druhá, Marietka tretia, opticky až za mnou. Ale tešíme sa obe, ona aj z môjho druhého miesta."

Keď sme naposledy s Bibianou Mentovou rozprávali, preberali sme i plány do budúcnosti. Pred mesiacom ešte žiadne novinky pre rok 2004 nevedela, teraz je to o niečo iné. "Naša federácia vypúšťa z názvu slovíčko kulturistika, takže sa bude orientovať trochu ináč a od toho sa bude odvíjať aj charakter jej súťaží. Je to ešte čerstvá záležitosť, takže detaily vám nepoviem. Platí však to, čo som už naznačila, od bodu fitnes sa budem presúvať viac ku klasickému fitnes," hovorí Bibiana Mentová, ktorá na svoju prípravu Vianoc ešte čas nemala. "Docestovala som z Bratislavy v pondelok o piatej ráno, mám toho viac ako dosť. Dúfam, že za tri dni niečo postíham."

Výsledky ankety o najlepšieho športovca SFKF v roku 2003:

1. Daniel Medo (ZoraCentrum Bratislava) 25 bodov

2. Bibiána Mentová (Marietta Fit Klub Ružomberok) 14

3. Marietta Žigalová (Marietta Fit Klub Ružomberok) 13

4. Ján Landl (FlexFit Bratislava) 12

5. Marta Šupová (FlexFit Bratislava) 7

6. Lýdia Kováčová (Marietta Fit Klub Ružomberok) 6

7. Ivana Gažiová (Marietta Fit Klub Ružomberok) 5

8. Jana Kordiaková (ZoraCentrum Bratislava) 4

9. Martina Seidlová (FlexFit Bratislava) 4

10. Monika Nagyová (Flexfit Bratislava) 4

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.