Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

Biatlonistke Hasillovej chýbal oddych pri ležke

Sportnet|14. feb 2006 o 00:00

Vytrvalostný beh na lyžiach Biela stopa si pripísal počas víkendu 33. ročník, ktorý sa druhýkrát konal v rozdelenej podobe. Najskôr v sobotu na Králikoch bežali lyžiari 25 km klasicky a v nedeľu na Skalke 48 a 25 km voľne. Víťazmi hlavných kategórií ...

Vytrvalostný beh na lyžiach Biela stopa si pripísal počas víkendu 33. ročník, ktorý sa druhýkrát konal v rozdelenej podobe. Najskôr v sobotu na Králikoch bežali lyžiari 25 km klasicky a v nedeľu na Skalke 48 a 25 km voľne. Víťazmi hlavných kategórií na Skalke boli českí bežci z Jablonca. Pavel Brýdl obhájil vlaňajšie prvenstvo, medzi ženami bola najrýchlejšia triatlonistka Moravcová.

Kratšiu Bielu stopu na 25 km vyhrala biatlonistka Zuzana Hasillová. Slovenská reprezentantka hneď rozoberala odlišnosti medzi jej hlavným športom a hladkým behom. ,,Rozdiel je v tom, že pri biatlone si sem-tam ľahnem a trochu vydýchnem. Tu len bežím a bežím. Na druhej strane sa nemusím strachovať, že niečo pokazím na strelnici. Nemala som nijaké problémy a celkom dobre bolo medzi toľkými chlapmi. Len sa niekedy nedali obehnúť. Aj keď som zakričala, aby mi uvoľnili stopu, veľmi sa k tomu nemali. Určite ma počuli, len sa im zrejme nezdalo, že ich predbieha žena. Asi sa hanbili."

Obidve dvadsaťpäťky absolvoval Peter Žiška z Hybe a prvenstvom na Králikoch sa stal najmladším víťazom. ,,Nezišla sa veľká konkurencia, vlastne som mal iba jedného súpera - Mazovského. Do 20. km sme ťahali spolu, potom som skúsil trhák, vyšlo to a náskok som udržal až do cieľa. Prejsť z klasiky na voľnú techniku mi nerobí problémy, na tréningu striedam obidva štýly a bolo to v pohode," povedal 18-ročný Žiška.

Súvisiace články