Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Biatlonistka Zajcevová odložila svoj odchod zo scény

Oľga Zajcevová. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 2. máj 2011 o 16:24

Ruská biatlonistka Oľga Zajcevová najmenej ešte v budúcej sezóne bude pokračovať na vrcholnej scéne.

MOSKVA. Ruská biatlonistka Oľga Zajcevová si nakoniec rozmyslela svoj odchod do športového "dôchodku" a najmenej ešte v budúcej sezóne bude pokračovať na vrcholnej scéne.

Čoskoro 33-ročná (nar. 16. mája 1978) manželka bývalého slovenského biatlonového reprezentanta Milana Augustína je dvojnásobnou olympijskou víťazkou a trojnásobnou majsterkou sveta. Na konci marca oznámila, že chce ukončiť svoju športovú kariéru.

"Nemôžem uveriť tomu, že by pretekárka nachádzajúca sa v rozkvete svojich síl a vo vynikajúcej fyzickej forme mohla z ničoho nič ukončiť kariéru. Som presvedčený, že si to ešte rozmyslí a bude pokračovať," vyhlásil po zverejnení jej rozhodnutia vtedajší šéftréner ruskej reprezentácie Vladimir Barnašov a prisľúbil, že sa so Zajcevovou ešte porozpráva.

"Oľga nám dala prísľub, že to potiahne v reprezentácii ešte minimálne jednu sezónu. Nerozprávali sme sa o olympiáde v Soči 2014, hovorili sme iba o budúcej sezóne. Čo sa týka jej prípravy, bude to u nej kombinácia individuálnych tréningov a spoločných sústredení reprezentačného tímu. Tréneri majú v tejto otázke plné právo rozhodovať, kedy Oľga bude s družstvom a kedy sa môže pripravovať sama," pridal podrobnosti výkonný riaditeľ Ruského biatlonového zväzu Sergej Kuščenko.

Oľga Zajcevová bola jedinou ruskou biatlonistkou, ktorá sa v uplynulej sezóne postavila po pretekoch Svetového pohára na najvyšší stupienok pódia pre medailistov, keď triumfovala vo vytrvalostných pretekoch na 15 km v rámci 5. kola SP v nemeckom Ruhpoldingu.

Celkovo má na svojom konte deväť prvenstiev v pretekoch, ktorých výsledky sa započítavajú do celkovej klasifikácie bojov o krištáľový glóbus.

Nepísané postavenie "prvej dámy" v ruskej reprezentácii jej patrilo aj v predchádzajúcich dvoch sezónach, keď ako jediná z tímu dostala odmeny za vystúpenie na majstrovstvách sveta 2009 v juhokórejskom Pjongčangu a na ZOH vo Vancouveri 2010.

Súvisiace články