Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Biatlonisti rozmnožujú pred sezónou svoje rady

Sportnet|11. nov 2006 o 00:00

V poolympijskej sezóne bude vo svetovom biatlonovom peletóne chýbať hneď niekoľko špičkových pretekárok, ktoré sa budú pripravovať na novú, v niektorých prípadoch staronovú úlohu mamičiek. Zo slovenského družstva tehotenstvo oznámila Marcela Pavkovčeková

, ktorá by mala na jar priviesť na svet svoje prvé dieťa. Už vo februári sa na rovnakú radostnú udalosť teší Češka Kateřina Holubcová. Bývalá majsterka sveta vo vytrvalostných pretekoch zo šampionátu 2003 v Chanty-Mansijsku už po ZOH v Turíne oznámila ukončenie kariéry. "Katka aj dieťa rastú ako z vody," cituje český server www.idnes.cz jej bývalého trénera a súčasného životného partnera Vlastimila Jakeša.

Legendárna Nemka Uschi Dislová, dvojnásobná olympijská víťazka a šesťnásobná majsterka sveta, víťazka 30 pretekov Svetového pohára, ktorej však krištáľový glóbus za celkové prvenstvo v zbierke chýba, by sa mamičkou mala stať už v januári.

Svoje druhé dieťa čakajú päťnásobná majsterka sveta a olympijská víťazka Ruska Oľga Pylevová, ktorá potom, čo v Turíne neprešla dopingovou kontrolou, ukončila kariéru, a sedemnásobná svetová šampiónka Liv Grete Poireeová - nórska manželka rovnako úspešného Francúza Raphaela. Na materské radosti sa chystajú aj Rusky Albina Achatovová, Julia Makarovová a Oľga Zajcevová, ktorá sa v lete vydala za slovenského reprezentanta v letnom biatlone Milana Augustína, ale aj Ruska reprezentujúca Bielorusko Oľga Nazarovová.

Podľa internetovej stránky www.biatlon.cz nezaháľajú ani biatlonisti. Otcom syna Arťoma sa pred mesiacom stal trojnásobný majster sveta Pavel Rostovcev z Ruska a prírastok do rodiny očakáva aj turínsky olympijský víťaz zo stíhacích pretekov Francúz Vincent Defrasne. (sita)

Súvisiace články