Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Biatlonisti do Osrblia neprídu

(Autor: TASR/AFP)
Sportnet|Publikované 5. dec 2006 o 00:00

BANSKÁ BYSTRICA - Svetový pohár v biatlone v Osrblí v tomto roku nebude. Tretie kolo sa malo v horehronskej obci uskutočniť od 13. do 17. decembra, teplé počasie rozhodlo inak. Organizátori očakávali potrebné mínusové teploty do poslednej chvíle, dlhodob

é predpovede napovedajú, že sa tak stane až počas nasledujúceho víkendu.

,,Na výrobu umelého snehu a jeho navozenie na trate by nám stačili tri dni, lenže už od pondelka 11. decembra musia biatlonisti trénovať, a to by sme nestihli," povzdychla si tajomníčka podujatia Olina Hanesová. Skúsená organizátorka informovala aj o ďalších nepríjemnostiach spojených s odvolaním. ,,Finančné straty môžeme vyčísliť neskôr. Celé Horehronie utrpí, veď tu malo byť ubytovaných vyše sedemsto hostí. Prihlásení boli pretekári z 35 krajín a v nórskej výprave nemal chýbať ani fenomenálny Ole Einar Björndalen (na snímke), ktorý sa Osrbliu vyhýbal od roku 2002. Zaznamenali sme aj najvyšší záujem médií a divákov zo zahraničia," dodala Hanesová.

Odvolanie tretieho kola môže mať negatívne následky aj pri ďalšom prideľovaní usporiadania Svetového pohára v Osrblí po roku 2010. V zahraničí budujú nové areály, osrbliansky od roku 1996 prešiel len kozmetickými úpravami.

Horehronci museli už tretíkrát v posledných ôsmich rokoch odvolať preteky Svetového pohára na osrblianskych tratiach. V roku 1999 našli útočisko v slovinskej Pokljuke, o rok neskôr v talianskej Anterselve. Včera boli prezident nášho biatlonového zväzu Juraj Sanitra a podpredseda organizačného výboru Roman Schwarzbacher spolu s viceprezidentom medzinárodnej únie Ivorom Lehoťanom rokovať v rakúskom Hochfilzene o možnosti usporiadať podujatie v dejisku predchádzajúceho svetového šampionátu, kde je na programe tento týždeň druhé kolo SP. ,,Tretie kolo sa uskutoční v Hochfilzene, Osrblie bude spoluorganizátorom spolu s Rakúšanmi," informoval nás včera večer po štvorhodinovom rokovaní priamo z Hochfilzenu Ivor Lehoťan. (mig)

Súvisiace články