Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Biatlonista Jakub Leščinský v Nemecku bronzový

Sportnet|Publikované 24. okt 2002 o 22:00

Prešov - Je všeobecne známe, že biatlon už nie je len záležitosťou zimy, ale svoje miesto a popularitu si našiel aj v letnom období. Účasť

prešovských pretekárov na podujatiach letného biatlonu sa stáva čoraz viac samozrejmosťou. V týchto dňoch hodnotili prešovskí biatlonisti letnú sezónu 2002.

Bola to skutočne vydarená letná sezóna hovorí tréner biatlonistov KB PU Prešov Jozef Leščinský a ďalej dodáva: "Je potešiteľné, že o biatlon v Prešove sa v poslednom období zaujíma viac detí a tak vzniká priestor na pravidelné trénovanie ale aj súťaženie v kolektíve. To dáva predpoklady na zlepšovanie každého jednotlivca."

O tejto skutočnosti hovoria aj výsledky z letnej sezóny a tie sú pre mladých prešovských biatlonistov skutočne dobré. V rámci Majstovstiev SR v Letnom biatlone zaznamenali zverenci J. Leščinského veľmi dobré výsledky.

Martin Baloga v kategorii žiaci 10 11-roční obsadil 1. miesto v pretekoch s hromadným štartom, 4. miesto v rýchlostných pretekoch a 4. miesto vo vytrvalostných pretekoch.

Jana Šarišská (žiačky 14 15-ročné) - nie veľmi vydarenou streľbou sa umiestnila na 13. mieste (rýchlostné preteky a preteky s hromadným štartom) a 14. mieste vo vytrvalostných pretekoch.

Jakub Leščinský (žiaci 12 13-roční ) - napodobnil vlaňajšiu sezónu a získal 3. miesto v rýchlostných pretekoch, 2. miesto v pretekoch s hromadným štartom a 1. miesto vo vytrvalostných pretekoch. V rámci Slovenského pohára v letnom biatlone 2002 súčtom bodov z jednotlivých pretekov získal s výrazným náskokom v celkovom hodnotení 1. miesto.

Na podujatí Medzinárodných športových hier mládeže v nemeckom Schönwalde v júli sa Jakub Leščinský nestratil a svojím 3. miestom spomedzi 18 pretekárov zo 6 krajín zaznamenal aj prvý medzinárodný úspech.

Medzi tohtoročné úspechy prešovských biatlonistov treba určite započítať aj výsledky prešovského odchovanca Radoslava Cienika (teraz FTVŠ Bratislava), ktorý je určite vzorom pre mladých biatlonistov. Svojím vystúpením na MS v letnom biatlone v Jablonci nad Nisou 10. miesto rýchlostné preteky, 6. miesto stíhacie preteky a 3. miesto štafety dokázal zaujať nielen fanúšikov, ale aj predstaviteľov Slovenského biatlonového zväzu.

Pred blížiacou sa zimnou sezónou je optimizmus z dosiahnutých výsledkov na mieste. To, či dokážu biatlonisti nadviazať na dobré výsledky z leta, záleží aj od podmienok v klube a možnosti trénovať na snehu. "Chuť a odhodlanie máme a to sú atribúty, bez ktorých sa nedá nepredovať," uzavrel J. Leščinský.