Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Bezgólovú sériu Tatrana pretrhol Marcin

Opora. Brankár Jakub Diviš Prešovčanov v Žiline výrazne podržal. (Autor: sita)
Sportnet|Publikované 23. máj 2013 o 22:00

Tatranu stačí bod na udržanie sa v Corgoň lige, Spartak musí vyhrať, pokiaľ sa chce zachrániť.

Po predposlednom kole futbalovej Corgoň ligy je jasné, že o záchranu si to rozdajú Prešovčania s Trnavčanmi zoči-voči túto nedeľu. Tatranu stačí bod na udržanie, Spartak musí vyhrať.

PREŠOV. Dalo sa predpokladať, že všetko bude otvorené až do záverečného kola, ale určite najmenej ľudí očakávalo, že Trnava doma prehrá a Prešov v Žiline vyhrá.

V piatich predošlých vystúpeniach nedali zelenobieli ani gól. Tentoraz im stačil jediný na tri body.

Zásah Marcina sa dá ohodnotiť ako zlatý. Gólový pôst sa skončil naozaj v hodine dvanástej, ale popravde - naozaj platilo, že z nebies padali nielen kvapky dažďa, ale hlavne šťastia pre hostí.

„Domáci boli ofenzívni, mali dostatok výborných možností na skórovanie, dva razy trafili žrď Pichom a Piačekom. Nedali a my sme z nenápadnej akcie presne zakončili. Neraz v minulosti sme aj my mali množstvo tutoviek, nepresadili sa a súper z čista-jasna udrel. Teraz sa to konečne otočilo v náš prospech,“ komentoval priebeh súboja brankár Jakub Diviš.

Bol jednou z ústredných postáv, pretože zmaril niekoľko vynikajúcich šancí súpera. Veľkou mierou sa zaslúžil o to, že Prešovčania v tomto ročníku prvý raz vyhrali vonku.

„Vzhľadom na vážnosť situácie a dôležitosť zápasu sme boli pod značným tlakom, kým súper hral v pohode. Vo svojom strede má rad výborných jednotlivcov, ale chvalabohu nezaskočili nás a dúfam, že nás šťastena už neopustí až do nedele. Aby sme mohli osláviť záchranu.“

Gólman Tatrana pri otázke, či mužstvo vybehlo na ihrisko napriek kvalite hostiteľov s predsavzatím vyhrať, odpovedal, že remíza by veľa neriešila. „Nikto ale nevedel dopredu, ako to bude v zápolení vyzerať.“

Ešte nemajú nič vyhrané

V strese boli východniari, ktorí však nadmieru využili zaváhanie favorita. Ten síce tlačil, ale bol úbohý vo finálnej fáze.

„Zažili sme aj my, že po inkasovanom góle sme sa trápili a to bol tentoraz prípad Žilinčanov. Avšak i v minulých vystúpeniach na tomto štadióne nebola naša hra zlá, ale pokiaľ si pamätám, tak zväčša bol náš najväčší problém gólovo sa presadiť.“

Trojbodový úspech Prešova je zároveň pichnutím do osieho trnavského hniezda. Keby vo finiši ročníka Spartaku stačila remíza, bolo by to pre hostiteľov značne komplikované. Teraz je to síce o čosi jednoduchšie, ale ani zďaleka nemajú nič vyhrané.

„Náš rival to mal vo svojich rukách, ale s Banskobystričanmi nepochodil. Bude to dramatický boj až do konca a očakávam, že počas nastávajúceho zápasu bude pravá futbalová kulisa. Verím, že úspešne zakončíme napínavú sezónu, ktorá síce nebola podarená, ale úspešným výsledkom by sme za ňou mohli urobiť hrubú čiaru, aby sme sa sústredili na nastávajúcu,“ dodal Jakub Diviš.

Hoci cestou domov boli naposledy futbalisti Tatrana opojení šťastím a dobrou náladou, ešte to nesmú preháňať, lebo nič nie je ukončené. Len dobre rozrobené.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.