Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Bezgólová premiéra trénera Šturmu v Poprade

Zahadzovali šance. Popradčania proti Bardejovu nedokázali skórovať. (Autor: RISO)
Richard Hudeček|Publikované 2. okt 2016 o 16:06

Gól by nedali ani do zajtra. Tieto slová bolo počuť po zápase s Bardejovom.

POPRAD. Gól by nedali ani do zajtra. Tieto slová bolo počuť po druholigovom zápase Popradu s Bardejovom na tribúne v popradskom NTC. A možno s tým iba súhlasiť.

Domáci futbalisti sa totiž predbiehali v zahadzovaní vyložených gólových príležitostí. Tých mali minimálne na tri zápasy.

„Začali sme zakríknuto, no postupne sme sa osmelili. Celkovo sme boli lepším mužstvom. Chýbalo nám trochu šťastia, boli tam žrde, brvná, dvakrát šli hráči sami na brankára, no riešili to zle. Bol to obetavý, tímový výkon. Ideme správnou cestou. Ak budeme hrať takto, šťastena sa určite obráti na našu stranu,“ uviedol nový tréner FK Poprad František Šturma.

Cieľom je postup

Pod Tatry prišiel naplniť vysoké ambície klubu.

„Máme za sebou prvý týždeň práce, s ktorou som doposiaľ spokojný. Snažili sme sa hrať útočný futbal, vytvorili sme si množstvo šancí. Teší ma, že chlapci nechali na ihrisku srdce a do poslednej minúty bojovali o víťazstvo. To je tá správna cesta. V Poprade máme jediný cieľ, ktorým je postup do najvyššej súťaže. Budeme robiť na tom, aby sme si tento sen splnili. Či to bude už v tejto sezóne, alebo až v tej nasledujúcej, ukáže čas,“ dodal František Šturma.

Bardejov podržal brankár

Hostí podržal výborný brankár Richard Novák a mali aj poriadny kus športového šťastia. Veď Popradčania až trikrát trafili brvno, resp. žrď hosťujúcej svätyne.

„Vedeli sme, čo nás tu čaká, aj preto, že nový tréner je vždy pre mužstvo nový impulz. Prvých desať minút sme boli aktívnejší, silnejší na lopte. Od 30. minúty Poprad ovládol hru. Smerom dopredu boli domáci veľmi silní. Podržal nás brankár, mali sme aj šťastie, hlavne v závere. Chlapcom môžem len poďakovať. Neprišli sme tu hrať antifutbal, hrali sme kombinačne,“ skonštatoval tréner Partizánu Bardejov Jozef Kukulský.

Súvisiace články