Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Bežecký SP na Štrbskom Plese v roku 2005 nebude

Sportnet|Publikované 6. okt 2003 o 22:00

Svetový pohár v behu na lyžiach v sezóne 2004/05, o organizáciu ktorého malo Slovensko záujem, sa na Štrbskom Plese s najväčšou pravdepodobnosťou

neuskutoční. Vyplýva to zo stretnutia

predstaviteľov Slovenského lyžiarskeho zväzu s pretekovým riaditeľom FIS pre bežecké disciplíny Jürgom Capolom, ktoré sa uskutočnilo v uplynulých dňoch v rámci jesenného zasadnutia komisií FIS vo švajčiarskom Zürichu. "Ukázalo sa, že nespĺňame viaceré podmienky, ktoré sa budú od organizátorov v budúcnosti vyžadovať. Nastolený trend v bežeckých sveťákoch bude zvýhodňovať veľké strediská s možnosťou usporiadať niekoľko disciplín v priebehu troch-štyroch dní. Na takéto veľké podujatie nám jednoducho chýbajú prize money, ale aj homologizácia dostatočného množstva tratí," informoval generálny sekretár SLZ René Pretzelamayer. Vzápätí dodal, že konečnú podobu kalendára SP v sezóne 2004/05 bude schvaľovať až novembrová exekutíva FIS, miesto pre Štrbské Pleso v nej však v januárovom termíne 2005 takmer s určitosťou nezostane. Slovensko naposledy privítalo SP bežcov 9. januára 1996.

V Zürichu sa hovorilo aj o pripravovanom Svetovom pohári A-kategórie v severskej kombinácii vo Vysokých Tatrách. V termíne 16.-17. januára 2004 by sa mali najlepší kombinátori predstaviť v súťaži družstiev a v šprinte. "Definitívne schválenie podlieha podpisu zmluvy so Slovenskou televízou. Keďže nás tlačí čas, túto záležitosť by sme chceli vyriešiť do konca budúceho týždňa," uviedol R. Pretzelmayer.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.