Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Bežcov v júni najviac motivovala trať tatranského behu k Zelenému plesu.

Sportnet|Publikované 7. júl 2014 o 22:00

V mesiaci jún 2014 sa uskutočnilo vo východoslovenskom regióne mnoho bežeckých podujatí.

KOŠICE. V mesiaci jún 2014 sa uskutočnilo vo východoslovenskom regióne mnoho bežeckých podujatí v cestnom behu, lesnom behu i v behu do vrchu. Bežci mali rôznu motiváciu účasti na pretekoch. Na už tradične výborne organizovanom cestnom behu „Šebešská pätnástka“ vo Vyšnej Šebastovej i Maratónskym klubom Košice organizovaným polmaratónom na trase Košice – Seňa bežci navyše zápolili aj o body do bežeckej súťaže „Východoslovenská veľká cena vytrvalcov na rok 2014“. Na jubilejnom 15. ročníku Kúpeľnej trinástky zabezpečili organizátori hodnotné finančné odmeny, čo prilákalo kvalitnú medzinárodnú konkurenciu. Najväčšiu účasť však prilákal beh organizovaný klubom horských športov Alkan vo Vysokých Tatrách k chate pri Zelenom plese, súčasne ako preteky Slovenského pohára v behu do vrchu, keď sa na 7,7 km trať s prevýšením 636 m postavilo až 426 bežcov.

Uvádzame chronologický prehľad výsledkov celkových víťazov a najlepších východniarov v kategóriách mužov i žien z bežeckých podujatí vo Východoslovenskom regióne za mesiac jún 2014:

Dátum a miesto (okres) cieľa pretekov – ročník a názov podujatia – dĺžka trate – počet štartujúcich

1.6.2014 – Lipany(SB) – XIII. Beh na vrchol Minčola – 4,1km, prev. 522m – 60 štartujúcich
M-1. Adrián Vavrek (Dulova Ves) 24:22 min.,
W-1. Barbora Zakršmídová (TJ Obalservis Košice) 32:08 min.

6.6.2014 – Spišská Nová Ves – XXIV. Večerný beh mestom – 10,5km, 7,5km, 4,5km – 75 štart.
Muži – 10,5 km: 1. Charles Cheruit (Keňa) 33:01 min., ...4. Tomáš Kamas (ŠKP Sp.N.Ves) 35:24 min., ženy – 4,5km: 1. Zita Kacser (Maď.) 16:44min., 2. Mahuliena Krištanová (Code2B Košice) 16:57 min.

7.6.2014 – Hôrka(PP) – XVII. Starostovská desiatka – 10 km – 65 štart.
M-1. Tomáš Gemza (BK Stará Ľubovňa 36:58,2 min.,
W-1. Lívia Krajňáková (TJ Obalservis Košice) 46:19,9 min.

8.6.2014 – Košice – I. Saguaro Run Fest Košice – 10 km – 78 štart.
M-1. Tomáš Kamas (ŠKP Sp.N.Ves) 33:12 min., W-1. Katarína Labašová (KOB ATU Košice) 37:56 min.

8.6.2014 – Vyšná Šebastová (PO) – XXVI. Šebešská pätnástka – 15,5 km (VVCV 2014) – 159 štart.
1. Hubert Wierdak (Poľ.) 51:36 min., 2. Roman Arbet (JM Demolex Bardejov) 52:11 min.,
W-1. Zuzana Stanovčáková (Vranov nad Topľou) 1:08:2

14.6.2014 – Tatranské Matliare (PP) – IX. Beh na chatu pri Zelenom plese – 7,7 km, 636m – 426 štart.
M-1. Ondrej Fejfar (Kroměříž-ČR) 37:14 min.,...4. Adrián Vavrek (Dulova Ves) 38:09 min.,
W-1. Magdaléna Kozielska (Poľ.) 41:51 min.,...3. Patrícia Gánovská (ŠTH Nová Lesná) 45:45 min.,

15.6.2014 – Košice – VI. Cross Country Jahodná - 128 štart.
21 km, prev.583m – 32 štart.: M-1. Peter Janovič (BK Šaca) 1:26:39 h.,
W-1. Katarína Labašová(KOB ATU Košice) 1:33:42 h.
11km, prev.324m -96 štart.: M-1. Michal Krajčík (KOB ATU Košice) 41:23 min.,
W-1. Barbora Zakršmídová (TJ Obalservis Košice) 50:01 min.

15.6.2014 – Bardejovské kúpele - XV. Kúpeľná trinástka – 13 km - 206 štart.
M-1. Daniel Wanjiru (Keňa) 36:40 min.,...19. Jozef Urban (JM Demolex Bardejov )39:18 min.,
W-1. Nancy Koech (Keňa) 43:10 min.,...5. Mahuliena Krištanová (CODE2B Košice) 52:53 min.,

21.6.2014 – Novoveská Huta (SN) – III. Beh Farmárskeho dvora – 58 štart.
muži-8,2 km: 1. Tomáš Kamas (ŠKP Sp.N.Ves) 30:57 min., ženy-4,1 km: 1. Monika Kováčová (Levice) 17:40 min., 2. Lívia Krajňáková (TJ Obalservis Košice) 18:20 min.,

21.6.2014 – Seňa – XII. Polmaratón Košice-Seňa – 21,1 km (VVCV 2014) – 236 štart.
M-1. Ruslan Pechnikov (Ukr.-JMD Bardejov) 1:09:16 h., ...5. Adrián Vavrek Dulova Ves) 1:14:40 h.,
W-1. Daria Stoliarčuk (Ukr.-JMD Bardejov)1:27:02 h.,...3. Mahuliena Krištanová (Code2B Košice)1:30:14 h.

22.6.2014 – Podolínec(SL) – Rytro(Poľ.) – IX. Visegrad maratón – 42195 m - 133 štart.
M-1. Grzegorz Czyz (Poľ.) 2:42:34 h.,... 15. Marcel Hanečák (Podolínec) 3:18:14 h.,

28.6.2014 – Moldava n/B – VI. Moldavský pohár Bodvy – 21,1 km – 73 štart.
M-1. Eduard Hapak (Ukr.) 1:12:33 h.,...6. Michal Ivančo (ŠK Banské) 1:21:40 h.,
W-1. Natália Malaja (Ukr.) 1:32:16 h., 2. Lenka Kukurová (BK Šaca) 1:34:38 h.,
Ženy-8km - 13 štart.: 1. Beáta Seligová (Metropol Košice) 34:32 min.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.