Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Bežcov v auguste najviac lákali horské krosy do vrchov vo Vysokých Tatrách

Sportnet|Publikované 10. sep 2014 o 22:00

Najväčšiu účasť zaznamenali organizátori v Starom Smokovci.

KOŠICE. Najväčšiu účasť zaznamenali organizátori v Starom Smokovci, kde sa na štart behu na Slavkovský štít s nadmorskou výškou 2 452m a s prevýšením až 1 427 m na 7,2 km trati postavilo 199 bežcov. Len o desať bežcov menej štartovalo z Tatranskej Lomnice na Skalnaté pleso - 1751 m. Na 8,4 km trati s prevýšením 879 m na trase z obce Gerlachov cez Tatranskú polianku na Sliezsky dom sa uskutočnil slovenský šampionát v behu do vrchu v rámci XXI. ročníka „Horského krosu behu do vrchu Gerlach“, na ktorom štartovalo 178 bežcov.
Uvádzame chronologický prehľad výsledkov celkových víťazov a najlepších východniarov v kategóriách mužov i žien z jednotlivých bežeckých podujatí za mesiac august 2014. Navyše z pretekov VVCV 2014 v Šaci uvádzame najlepších východniarov vo vybraných kategóriách VVCV.

Dátum - miesto pretekov (okres) - ročník a názov podujatia – dĺžka trate – počet štartujúcich

2. 8. 2014 – Starý Smokovec – III. Beh na Slavkovský štít – 7,2 km/prevýšenie 1 427 m - 199 štart.: M-1. Jozef Hlavčo (Skialp Bobrovec) 1:02:10 h.,...24. Matej Rehák (chata Plesnivec) 1:17:44 h., W-1. Márie Delingerová (AK Kroměříž- ČR) 1:15:25 h., 2. Daniela Kotschová (ALKAN Tatranské Matliare) 1:29:43 h.

2. 8. 2014 – Vyšná Myšľa (KS) – I. Vyšnomyšľanská päťka – 5 km -15 štart.: M-1. Igor Vaktor (TJ Obalservis Košice) 16:58 min.

2. 8. 2014 – Porúbka (BJ) – II. Porúbska jedenástka - 11 km – 39 štart.: M-1. Radovan Tomeček (TJ Obalservis Košice) 40:48 min., W-1. Ivana Butorácová (Prešov) 46:46 min.

3. 8. 2014 – Klokočov (MI) – XXXVIII. Klokočovská päťka – 5 km – 112 štart.: M-1. Ivan Strebkov (Ukr.) 14:51 min., 5. Jozef Urban 15:56 min., 6. Tibor Sahajda (obaja JM Demolex Bardejov) 16:00 min., ...8. Jaroslav Szabo (TJ Obalservis Košice) 16:47 min., W-1. Natália Batrak (Ukr.) 18:42 min.,...3. (1.W40-) Ľudmila Melicherová (JM Demolex Bardejov) 21:33 min.

3. 8. 2014 – Košice-Kavečany - XXVI. Malý kavečiansky maratón – 21,1 km – 91 štart.: M-1. Eduard Hapak (Ukr.) 1:14:48 h.,...5. Adrián Vavrek (Dulova Ves) 1:19:12 h., 6. Ján Ďuran (Gemerská Panica), 7. Erik Repák (TJ Obalservis Košice), W-1. Otero Gladys Kerubo (Keňa) 1:32:41 h., ...3. Beáta Seligová (KRB Metropol Košice) 1:45:21 h.

9. 8. 2014 – Ubľa (SI) - II. Ubľanská desiatka – 17 štart.: muži -10 km: 1. Milan Ondričko (Gernerali Vranov) 37:22 min., Ženy - 5km: 1. Kamila Chomaničová (ŠK Kolonica) 21:05 min.,

10. 8. 2014 – Lenartov (BJ) – III. Beh ku kráľovej studni – 9,3 km/370m – 60 štart.: M-1. Andrej Ivanov (Ukr.) 35:21 min., ...3. Radovan Tomeček (TJ Obalservis Košice) 36:05 min., W-1. Natália Malaja (Ukr.) 43:30 min., 2.(1.W40) Ľudmila Melicherová (JM Demolex Bardejov) 44:26 min.

17. 8. 2014 –Košice-Šaca – XIV. Beh údolím Idy (preteky VVCV 2014) – 10 km – 167 štart.: M-1. Abel Kibet Rop (Keňa) 29:57 min.,...3. Tibor Sahajda (JM Demolex Bardejov) 31:44 min., 7. Adrián Vavrek (Dulova Ves) 33:32 min., 8.(3.M40-) Imrich Pástor (BK Steel Košice) 33:58 min.,...2. (M50-) Štefan Rácz (ŠKB Budimír) 36:23 min., 2. (M60-) Pavol Madár (TJ Obalservis Košice) 40:09 min., W-1. Zita Kacser (Maď.) 35:50 min.,...4. Katarína Labašová (Geoma Myslava) 41:29 min., 5. Lívia Krajňáková (TJ Obalservis Košice) 42:44 min., 6. (1.W40-) Erika Ondrijová (Prešov) 44:32 min.

23. 8. 2014 – Spišský Hrhov (LE) - II. Harhovská desiatka – 10 km – 74 štart.: M-1. Jozef Dubašák (AK Steeple Poprad) 35:33 min., 2. Kornel Biringer (AK Slovan Levoča) 36:24 min., ... 4. Vladimír Majerčák (Harichovce) 38:00 min., W-1. Lívia Krajňáková (TJ Obalservis Košice) 43:30 min., 2. Zuzana Holečková (TDM Krompachy) 44:09 min. 3. (1.W40-) Erika Ondrijová (Prešov) 44:11 min.

23. 8. 2014 – Remetské Hámre (SO) – XVI. Hámorská dvadsiatka – 20 km – 62 štart.: M-1. Kiptum Elias Maindi (Keňa) 1:13:13 h.,...3. Michal Ivančo (ŠK Banské) 1:16:05 h., 4. Vladislav Lipovský (MBO Strážske) 1:17:21 h., ...6. Milan Ondričko (Generali Vranov) 1:19:32 h., W-1. Jepkosgei Lilian Koech (Keňa) 1:26:24 h., 2. Zuzana Stanovčáková (Partizán Bardejov) 1:27:02 h., 3. (1.W40-) Mahuliena Krištanová (CODE2B Košice) 1:29:38 h., 4. Beáta Seligová (KRB Metropol Košice) 1:36:41 h.

24. 8. 2014 – Margecany (GE) – XII. Beh Margecian – 59 štart.: Muži - 10 km: 1. Anatolij Malyj (Ukr.) 31:30 min., 2. Adrián Vavrek (Dulova Ves) 31:59 min., 3. Patrik Vyšňovský (MBO Strážske) 32:36 min., ženy-5km: 1. Natália Malaja (Ukr.) 19:18 min., 2. Katarína Labašová (Geoma Myslava) 20:07 min., 3. Lívia Krajňáková (TJ Obalservis Košice) 21:06 min.

29. 8. 2014 – Tatranská Lomnica – II. Beh na Skalnaté pleso – 10,5 km/880 m – 189 štart.: M-1. Pavol Šimko (Vitalgym Poprad) 59:22,4 min., ...5. Tomáš Mušinský (KOB ATU Košice), ...10. Matúš Antolík (Hranovnica), W-1. Mária Cebová (Poľ.) 1:06:44,1 h.,...7. Denisa Šulcová (Nová Lesná) 1:21:52,1 h., ...9. Marianna Schreiberová (Allysoft Košice), ...14. Daniela Zgodavová (Poprad)

30. 8. 2014 - Vyšná Myšľa (KS) – I. Beh pod Vyšnou Myšľou – 32 štart.: muži - 6 km: 1. Filip Džubara (TJ Obalservis Košice) 21:33 min., ženy - 4 km: 1. Beáta Seligová (KRB Metropol Košice) 17:45 min.,

30. 8. 2014 – Gerlachov (PP) – XXI. Horský kros behu do vrchu Gerlach – majstrovstvá SR v behu do vrchu 2014 – 8,4 km/879 m- 178 štart.: M-1. Andrzej Dlugosz (Poľ.) 43:19,1 min., 2. Martin Bajčičák (ŠKP Štrbské Pleso) 45:08,5, ...7. (1.M40-) Miroslav Vanko (TJ Obalservis Košice) 48:11,4 min., 8. Adrián Vavrek (Dulova Ves) 48:14,2 min., W-1. Katarína Berešová (TJ Obalservis Košice) 52:03,9 min., ...4. Patrícia Gánovská (STH Nová Lesná), 16. Zlatka Semanová (O5 BK Furča Košice)

31. 8. 2014 – Široké (PO) – V. beh ľudí vidiacich srdcom – 14 km – 91 štart.: M-1. Andrij Ivanov (Ukr.) 49:17 min.,... 3. Jozef Dubašák (AK Steeple Poprad) 51:24 min., W-1. Natália Malaja (Ukr.) 1:00:14 h., ...3. Žaneta Múdra (Košice) 1:18:45 h.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.