Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Bežci zápolili o body

Sportnet|Publikované 30. okt 2008 o 23:00

NIŽNÝ ŽIPOV. V Nižnom Žipove usporiadali už 28. ročník cestného behu Žipovská desiatka za účasti 96 bežcov. Na 10 km dlhej trati zvíťazil Poliak

Jakub Burghardt (JM Demolex Bardejov) za 31:27 min. pred Jozefom Urbanom (TJ Obalservis Košice) za 32:56 min. a tretie miesto obsadil Adrián Vavrek(Dulová Ves)za 34:04 min. Štvrtý finišoval víťaz kategórie mužov od 40 rokov Jaroslav Tomeček (JM Demolex Bardejov) za 34:08 min. Medzi päťdesiatnikmi bol prvý Pavol Obraz (BK Steel Košice) za 36:31 min. a u veteránov od 60 rokov vyhral Peter Polák (Polysoft Košice) za 40:36 min. U juniorov dominoval Tibor Šahajda (BŠK Bardejov) za 36:48 min. V konkurencii desiatich žien bola najrýchlejšia Katarína Bérešová (TJ Obalservis Košice) za 35:37 min. pred víťazkou kategórie žien od 35 rokov Slávkou Pavúkovou (OBS Prešov) za 40:14 min. a tretia dobehla do cieľa Zuzana Korotvičková (BK Steel Košice) za 41:19 min. Za uvedeným triom finišovala víťazná juniorka Martina Viňanská (Vinné) za 42:54 min. Na podujatí bežci súťažili aj o body do súťaže Východoslovenská veľká cena vytrvalcov na rok 2008.