Nedeľa, 1. augusta, 2021Meniny má Božidara

Bežci na lyžiach trénujú v Alpách na prašane

Sportnet|10. okt 2006 o 00:00

RAMSAU - Trio slovenských reprezentantov v behu na lyžiach Martin Bajčičák, Ivan Bátory a Michal Malák skončilo v pondelok prvú polovicu záverečného vysokohorského sústredenia pred štartom novej sezóny. Na rakúskom ľadovci Dachstein majú podľa trénera ..

RAMSAU - Trio slovenských reprezentantov v behu na lyžiach Martin Bajčičák, Ivan Bátory a Michal Malák skončilo v pondelok prvú polovicu záverečného vysokohorského sústredenia pred štartom novej sezóny. Na rakúskom ľadovci Dachstein majú podľa trénera Petra Bartoňa ideálne podmienky.

"Keď sme sem pred týždňom prišli, bolo to ešte také jesenné, lyžovali sme na starom snehu. Pred tromi dňami však napadol nový sneh a momentálne sa pripravujeme na výbornom prašane pri teplotách okolo mínus štyri stupne," informoval kormidelník slovenskej mužskej reprezentácie. Jeho zverenci majú "naordinované" dve dvojhodinové tréningové jednotky denne, po troch dňoch je deň oddychu. Základom ich momentálnej prípravy sú už lyže, predpoludním na snehu, popoludní kolieskové, k tomu si ešte pridávajú posilňovňu.

"Ten prvý deň minicyklu to býva v poriadku, druhý deň máme rýchle tréningy, tretí deň sa zameriavame na vytrvalosť. Dnes sme napríklad predpoludním lyžovali takmer tri hodiny, ale potom sa chlapci za ten jeden oddychový deň dajú dokopy a celé to zopakujeme," naznačil náplň tréningových dní na sústredení nový lodivod slovenských reprezentantov, ktorý skupinu prevzal v lete po Ivanovi Hudáčovi.

Testy podľa jeho informácií ukazujú neustále zlepšenia, pochvaľuje si aj to, že nikoho do tréningu nemusí nútiť. Slováci trénujú v spoločnosti absolútnej svetovej špičky. "Sú tu Rusi, Estónci, Nóri. V tomto období sa tu premelú naozaj všetci, ktorí potom v zime miešajú karty. Na tratiach je to niekedy husté, ale okruh má desať kilometrov, ten voľný priestor sa vždy dá nájsť," zakončil Peter Bartoň.

Na Slovensko sa celá skupina vráti na budúci týždeň v utorok 17. októbra. Po týždňovom pobyte doma už odcestujú na sever Európy, kde ich 18. novembra čaká začiatok novej sezóny Svetového pohára 2006/2007. (sita)

Súvisiace články