Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Bežci Medzinárodného maratónu mieru môžu podporiť charitu

(Autor: TASR)
TASR|Publikované 11. mar 2016 o 14:27

Každý záujemca si môže vybrať disciplínu a zapojením sa do aukcie podporiť niektorú z organizácií.

KOŠICE. Súčasťou 93. ročníka Medzinárodného maratónu mieru, ktorý sa bude konať začiatkom októbra v Košiciach, sa stal darcovský portál ĽudiaĽuďom.sk.

Bežci, ktorí sa už môžu registrovať, majú možnosť vydražiť si štartovné číslo a zapojiť sa tiež do charitatívneho projektu Bež so srdcom.

Medzinárodný maratón mieru už dlhé roky podporuje rôzne charitatívne organizácie, umožňuje bezplatný štart hendikepovaným športovcom i deťom zo sociálne slabších rodín.

Bež so srdcom

V tomto roku prichádzajú organizátori s novým konceptom Bež so srdcom, ktorého súčasťou sa stal aj darcovský portál ĽudiaĽuďom.sk.

"Spájanie behu s charitou je trendom na celom svete. Medzinárodný maratón mieru sa dnes zapája omnoho aktívnejšie do pomoci tým, ktorí to potrebujú. Čo si na prístupe organizátorov vážim najviac, je, že dávajú bežcom na výber medzi tromi projektmi. Navyše výťažok z aktivity ostáva v regióne," uviedol riaditeľ Ľudia Ľuďom, n.o., Roland Kyška.

Vybrané organizácie môžu bežci podporiť nielen kúpou štartového čísla. "Novinkou je, že záujemcovia si môžu vydražiť jedno z 204 štartových čísel, ktoré sa organizátori projektu rozhodli pre tento účel vyhradiť," vysvetlil Kyška.

Na stránke bezsosrdcom.ludialudom.sk si každý záujemca môže vybrať disciplínu a zapojením sa do aukcie podporiť niektorú z organizácií.

"Bežci si môžu vybrať, či chcú bežať maratón, ktorý meria 42,195 km, alebo si trúfnu na polmaratón. Zvoliť si môžu aj minimaratón v dĺžke 4,2 kilometra. V závislosti od vybranej disciplíny sa odvíja aj výška vyvolávacej ceny aukcie. Ak si bežec chce vydražiť štartové číslo na hlavný maratón, prvé podanie je 39 eur. Vyvolávacia cena minimaratónu je 11 eur. Každá aukcia sa dá vydražiť aj okamžitým získaním bez prihadzovania," objasnila PR manažérka darcovského portálu ĽudiaĽuďom.sk Natália Báreková.

Komu pôjdu peniaze

Organizátori Medzinárodného maratónu mieru v spolupráci s partnerskou organizáciou Karpatská nadácia vybrali pre projekt Bež so srdcom tri organizácie, ktoré dostanú celý výťažok z benefičných aukcií.

Sú to Centrum pomoci Ligy proti rakovine v Košiciach, občianske združenie Oáza nádej pre nový život a nezisková organizácia Novorodenec.sk.

Každú z organizácií môžu sympatizanti projektu podporiť aj priamo zaslaním daru prostredníctvom darcovského portálu ĽudiaĽuďom.sk.

Portál ĽudiaĽuďom.sk je univerzálny online systém darcovstva, ktorý je otvorený pre ľudí, ktorí potrebujú pomoc.

Celý finančný príspevok, ktorý sa darca rozhodne venovať v prospech výzvy, putuje konkrétnemu príjemcovi.

V súčasnosti je na portáli ĽudiaĽuďom.sk aktívnych takmer 475 výziev.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.