Sobota, 10. apríla, 2021Meniny má Igor

Bežci by chceli aj štafetu

Sportnet|13. jan 2006 o 00:00

BRATISLAVA - Hoci v pretekoch Svetového pohára bežcov na lyžiach pravidelne štartuje len dvojica našich najlepších reprezentantov Martin Bajčičák - Ivan Bátory, na zoznam kandidátov na zimnú olympiádu v Turíne (10. 2. - 26. 2.) sa dostalo až deväť mien.

Trojica Michal Malák, Stanislav Holienčík, Alena Procházková splnila kritériá na vlaňajších MS v Oberstdorfe a deviatku dopĺňa kvarteto mladých pretekárov Martin Otčenáš, František Janečko, Katarína Garajová, Barbara Blašková.

"Deväť mien sme nahlásili na Slovenský olympijský výbor ešte vlani v lete. Išlo o predbežný zoznam kandidátov, ktorí by pripadali do úvahy na štart na ZOH. Do Turína sa však dostanú len najlepší: ak by som to bral veľmi prísne, tak len Bajčičák s Bátorym. A ak by som privrel jedno oko, potom by mal v nominácii miesto aj Malák, prípadne ešte ďalší z chlapcov do štafety a z dievčat iba Procházková," povedal predseda bežeckého úseku SLZ Ján Garaj.

Slovenský lyžiarsky zväz navrhne bežcov na olympiádu v pondelok 23. 1. a o tri dni neskoršie bude nomináciu do Turína schvaľovať výkonný výbor SOV. "Bol by som rád, keby sme mohli postaviť aj štafetu, ale na to potrebujeme aj štvrtého do partie. Veľkú dôležitosť prikladám výsledkom mladých bežcov na víkendových pretekoch Slovenského pohára v Gerlachove," doplnil tréner mužskej reprezentácie Ivan Hudáč. Podľa neho má olympijskú istotu trojica Bajčičák, Bátory, Malák, s ktorou chce na budúci týždeň štartovať v pretekoch Svetového pohára v Oberstdorfe. Či sa pridá aj niekto ďalší, je vo hviezdach. (on)

Súvisiace články