Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Bez prehry naďalej Universitas, bez víťazstva Zborna

Sportnet|Publikované 1. dec 2003 o 23:00

Košice - V závere uplynulého týždňa dohrali v košickej mestskej lige sálového futbalu stretnutia 10. kola, po ktorých je na čele aj naďalej

Universitas, ktorý ako jediný ešte neokúsil trpkosť prehry. V súboji s Malomterom potvrdil, že jeho doterajšie postavenie nie je náhodné a bez väčších problémov získali dva body. Na druhom mieste s jednobodovou stratou je Hellas, keď gólom L. Kocha zdolal Franck. Legionári si schuti zastrieľali s Deltou a vďaka lepšiemu skóre im patrí tretia priečka. Hneď za najlepšie kvarteto celkov sa prebojovali hráči Expotechu po hladkom víťazstve nad Juhom. Zajtra mestská liga pokračuje jedným stretnutím, v ktorom sa stretnú Legionári a Donatus, vo štvrtok hostia Lenivci Deltu fans. V piatok kolo dohrajú týmito zápasmi: Malomter - Torpedo, Hellas - Zborna, Piráti - Športhala, PČSP - Universitas, KVP - Expotech, Robkerk - Slovmatic, Juh - Franck.

Legionári - Delta fans 9:2 (5:2) - V prvom polčase bola hra vyrovnaná, avšak Delta inkasovala po zbytočných chybách. Po zmene strán už palubovku ovládli Legionári, vytvorili si dostatok šanci, avšak v koncovke boli netrpezlivý a aj preto nedokázali streliť vytúžený desiaty gól. Góly: Palkovič 3, Gajdoš, Majný po 2, Spišák, Čisovský - Jendrichovský, Radvák.

Torpedo - Lenivci CDS 3:2 (1:1) - Súboj celkov z dna tabuľky bol veľmi vyrovnaný a zdalo sa, že obaja súperi si body rozdelia. Nakoniec viac šťastia mali hráči Torpeda, ktorí dokázali strhnúť vedenie na svoju stranu a získali druhé víťazstvo v sezóne. Po ňom vymenili miesto v tabuľke so svojim súperom, keď vďaka lepšiemu skóre ho preskočili. Góly: Šimíček 2, Fedorko - Sontag, Szabo.

Piráti - Slovmatic 3:5 (1:1) - Už v prvom polčase mohlo byť o osude stretnutia rozhodnuté, no hráči Slovmaticu pozahadzovali viacero tutoviek nielen vlastnou nemohúcnosťou, ale veľkou prekážkou bol i brankár Buda. Po zmene strán sa predsa len favorit presadil a zaslúžene zvíťazil. Góly: Martinik 2, Bolf - Kolesár 3. Jokeľ, Petrov.

Donatus - KVP 5:2 (2:2) - Úvod stretnutia vyšiel Donatusu podľa predstáv, keď viedol 2:0, avšak bojovne hrajúci súper ešte do prestávky dokázal toto manko zmazať. V druhom polčase však kavepéčkari nepremenili niekoľko šancí, čím postavili súpera na nohy. Ten tromi gólmi strhol vedenie na svoju stranu a zaslúžene vyhral. Góly: Semanko2, Antony, Džurina, Svoboda - Navrátil, Pauco.

Franck - Hellas 0:1 (0:0) - Stretnutie malo veľmi dobrú úroveň zásluhou oboch celkov, ktoré si vypracovali niekoľko dobrých šancí, avšak veľkou prekážkou boli obaja brankári. O tesnom víťazstve Hellasu rozhodol jeho špílmacher L. Koch.

ŠK Športhala - PČSP 1:1 (1:0) - Podobne ako v predchádzajúcom stretnutí aj v tomto veľa gólov nepadlo, hoci šancí bolo na oboch stranách dostatok. Hlavné slovo nemali strelci, ale brankári, ktorí svojimi zákrokmi privádzali strelcov do zúfalstva. Príchodom Adamišina stúpla sila PČSP, ktorá v druhom polčase dokázala polčasové manko zmazať. Góly: Takáč - Adamišin.

Universitas - Malomter 6:2 (4:1) - Ani v desiatom stretnutí po sebe neprehral Universitas a udržal si vedúcu priečku. Súper počas celého stretnutia nepríjemne dobiedzal, avšak hostitelia už do prestávky získali rozhodujúci náskok. Po zmen strán umnou hrou už víťazstvo nepuistili z rúk. Góly: Mihók 3, Horizral, Kolesár, Doboš - Mika, Sirorňák.

Expotech - Juh 6:3 (2:0) - Expotech sa v tabuľke prediera stále vyššie a vyššie. Vzostupnú formu potvrdili aj v tomto stretnutí a bez väčších problémov získali dva body. Góly: Fedák, Bitto po 2, Rusinko, Pida - Timko 2, Onuška.