Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Bez obhajcu z USA, na bejzbalový trón chcú Kubánci aj Japonci

TASR|13. aug 2004 o 19:00

Atény 13. augusta (TASR) - Bez obhajcu titulu z USA odštartuje v nedeľu bejzbalový olympijský turnaj v komplexe Helliniko. Víťaza zo Sydney 2000 stála ...

Atény 13. augusta (TASR) - Bez obhajcu titulu z USA odštartuje v nedeľu bejzbalový olympijský turnaj v komplexe Helliniko. Víťaza zo Sydney 2000 stála účasť v Aténach šokujúca prehra s Mexikom v novembri minulého roku.

Na uvoľnený trón tak môžu pomýšľať najmä olympijskí šampióni z Barcelony 1992 a Atlanty 1996 Kubánci či Japonci, ktorí do Grécka vyslali "dream team" z ich kvalitnej domácej ligy. Japonci túžia po striebre (1992) a bronze (1996) po najcennejšom kove, najmä keď v Sydney prehrali v súboji o bronz s rivalom z Kórejskej republiky.

Tím z "ostrova slobody" oslabil "útek" Jose Contrerasa do americkej Major League, či ukončenie kariéry veterána a trojnásobného olympionika Omara Linaresa. Najväčšími oporami tak budú Pedro Lazo Iglesias, Norge Luis Vera Peralta či mladý talent Gourriel Castillo. Najväčšími menami vo výbere "krajiny vychádzajúceho slnka" sú profesionáli Norihiro Nakamura či Daisuke Macuzaka.

Grécky výber sa predstaví na OH z pozície usporiadateľskej krajiny vôbec po prvýkrát, disponuje však mnohými naturalizovanými Američanmi. Už ho ale stačil poznačiť dopingový škandál, keď jeden z domácich bejzbalistov užil zakázaný steroid a druhému našli lekári vo vzorke diuretiká. Do bojov o najvyššie priečky môže prehovoriť aj debutant z Kanady s hráčmi zo skúsenosťami z USA.

Turnaj, ktorý má osem účastníkov - Kuba, Japonsko, Grécko, Kanada, Holandsko, Taliansko, Austrália a Tajwan, otvorí duel Kuba - Austrália (nedeľa, 9.30).

Súvisiace články