Piatok, 24. septembra, 2021Meniny má Ľuboš, Ľubor

Bettman opäť odmietol zavedenie dane z luxusu

TASR|1. dec 2004 o 09:32

Edmonton 1. decembra (TASR) - Komisár NHL Gary Bettman v kanadskom Edmontone opakovane potvrdil názor vedenia zámorskej hokejovej súťaže, ktoré neverí, ...

Edmonton 1. decembra (TASR) - Komisár NHL Gary Bettman v kanadskom Edmontone opakovane potvrdil názor vedenia zámorskej hokejovej súťaže, ktoré neverí, že prípadné prijatie návrhu hráčov o zavedení dane z luxusu posunie rokovania medzi NHL a NHLPA z mŕtveho bodu.

"Vyhlasujú, že to ukončí náš spor. Môžem vám povedať, že daň z luxusu nie je správnym riešením a v budúcnosti môže v NHL spôsobiť pohromu," skonštatoval Bettman.

Majitelia klubov po vypršaní kolektívnej zmluvy zakázali hokejistom hrať v tímoch NHL a zároveň im prestali vyplácať mzdy. Kolektívna zmluva upravovala základné pravidlá ako minimálnu mzdu či posudzovanie sťažností a vzťahovala sa na všetky kontrakty. Majitelia požadujú pevné stanovenie nákladov, ktoré by dávalo do pomeru príjmy a mzdy hokejistov. Hráčska únia v tejto požiadavke vidí jednoznačnú hrozbu zavedenia platového stropu.

Predstavitelia oboch strán sa naposledy stretli 9. septembra v Toronte, kde vedenie ligy oficiálne zamietlo návrh zmluvy NHLPA, ktorej podstatou bolo zavedenie dane z luxusu. Šéfstvo NHL neverí, že by mohla byť účinnou formou zamedzenia nekontrolovateľného rastu nákladov, pretože jej účinky sú ťažko predvídateľné a navyše neobmedzuje výšku nákladov.

Súvisiace články