Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Betliarčanov mrzia hlavne stratené domáce body

Tréner Vladislav Vávra. (Autor: pp)
Sportnet|Publikované 8. júl 2014 o 22:00

Tatran Betliar sa v uplynulej sezóne po desaťročnej pauze vrátil do VI. Košicko-gemerskej ligy.

Tatran Betliar sa v uplynulej sezóne po desaťročnej pauze vrátil na regionálne trávniky do VI. Košicko-gemerskej ligy. Snaha nadviazať na úspechy štvrtoligových časov nie celkom vyšla. Pod konečné jedenáste miesto sa hlavne v odvetnej časti podpísali aj zranenia hráčov základnej zostavy.

BETLIAR. „Po dlhom čase sa Betliar dostal do vyššej súťaže, kde sme chceli odohrať kvalitné zápasy a hlavne pobaviť divákov. No nie vždy sa nám to podarilo. Niektoré zápasy sme si prehrali sami a v niektorých sa od nás odvrátilo šťastie,“ začal hrajúci tréner Tatrana Betliar Vladislav Vávra a pokračoval: „Z môjho pohľadu to určite nebola ideálna sezóna, ale ako nováčik sme nesklamali a odohrali sme aj dobré zápasy.“

Výsledné jedenáste miesto bolo do istej miery sklamaním, hlavne keď v odvetnej časti prialo Betliarčanom aj vyžrebovanie.

„Spokojnosť nie je. Mali sme na lepšie umiestnenie, ale výpadky hráčov pre zranenie alebo iné dôvody nás stáli lepšie umiestnenie. Aj keď bol pre nás každý zápas dôležitý, v mnohých sme podali zodpovedný výkon, no ani to nestačilo na získavanie bodov,“ zhrnul V. Vávra.

Na jar trápili mužstvo hlavne problémy s kádrom. V domácom zápase s Krh. Podhradím dokonca nastúpili len deviati. Za pozornosť však stojí aj to, že napriek tomu podľahli súperovi 0:1 a aj to vlastným gólom v závere zápasu. Aký vplyv mali tieto problémy na zápasy?

„Povedal by som, že obrovský. Títo hráči nás mali ťahať za lepšími výsledkami. No zranenia si čas nevyberajú, a tak sme museli často improvizovať. Ukázalo sa tiež, že bez tréningov to jednoducho nejde tak, ako si predstavujem,“ uviedol V. Vávra.

Zo zápasov v sezóne by sa k nejakému konkrétnemu nevracal. „No vypichol by som každý domáci, v ktorom sme nezískali tri body. V konečnom súčte by sme neboli na jedenástom mieste, ale v popredí tabuľky,“ povedal V. Vávra.

Vzhľadom na reorganizáciu súťaží sa Tatran ocitol v zóne zostupu, no posuny vo vyšších súťažiach, ako aj neprihlásenie sa mužstiev z oblastných súťaží rozhodli, že sa počet zostupujúcich znížil.

Letná príprava sa už rozbehne aj v Betliari.

„V prvom rade však musíme osloviť hráčov, ktorým sa skončilo hosťovanie, či sú ochotní naďalej účinkovať v našom klube a v V. lige. Tréningový proces naplno rozbehneme tento týždeň. Prípravný zápas máme dohodnutý zatiaľ len jeden, a to v Tornali,“ uzavrel V. Vávra.


Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.