Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Betliar dostal v Lipovníku výprask

O druhý gól Brzotína sa v Rudnej postaral Roman Znak (vo výskoku). (Autor: Peter Podolinský)
Sportnet|Publikované 17. aug 2009 o 22:00

Prekvapením druhého kola I. triedy je určite nečakane vysoký rozdiel, ktorým podľahol Betliar Lipovníku, ako aj gólové hody v Gemerskej Polome. Rudná zaváhala na domácej pôde, rovnako ako aj Dedinky. Vlachovo i Krh.

Dlhá Lúka siahali po troch bodoch, získali však len jeden.

ROŽŇAVA. Trochu neočakávaným lídrom je Brzotín, ktorý si vďaka svojej efektívnej hre priviezol z Rudnej tri body. Spolu s Vyšnou Slanou a Dobšinou nestratili ani bod. Bez prehry sú ešte Lipovník, Krh. Podhradie a Vlachovo. Na druhom konci sa prekvapivo ocitol Betliar, sprevádzaný Jablonovom n/T, Dedinkami a Rudnou. Strelecký koncert predviedol O. Kerekeš z Lipovníka, do prestávky zaznamenal štyri góly. Ukazuje sa, že príchod Vávru prináša ovocie hneď od začiatku.

Rudná – Brzotín 1:2 (0:0)

Diváci v Rudnej do polčasu gól nevideli. Hoci počas celého zápasu mali domáci viac z hry, dobre kombinovali a častejšie mali loptu na kopačkách, prevahu sa im gólovo vyjadriť nepodarilo. Na druhej strane hostia neustále hrozili rýchlymi protiútokmi. Šancu R. Dókusa museli odvracať z bránkovej čiary. Po prestávke sa obraz spočiatku nemenil. V zadných radoch domácich sa začali objavovať chyby, na ktoré čakali vysunutí útočníci hostí. Po jednej z nich sa k lopte dostal A. Polyák a Bačo bol proti jeho strele bezmocný. Domáci pokračovali v útočení, darilo sa im zatlačiť Brzotínčanov na ich polovicu. Rýchle protiútoky však pokračovali. Po jednom z nich vybojovali hostia roh a v šestnástke najvyššie vyskočil nikým neatakovaný Ro. Znak a hlavičkou poslal loptu do siete. Domáci na to ešte zintenzívnili tlak, vybojovali si štandardné situácie. Výsledkom bol znižujúci gól R. Kovácsa. V ďalších minútach sa napriek enormnej snahe domácim už skórovať nepodarilo a body si odviezol súper.

Góly: Kovács – A. Polyák, Ro. Znak, ŽK: ? - Ro. Znak, Mezei, R. Dókus, Kovács, R: Gallo, DZ: Hadar, D: 150, Rudná: Bačo – Šimon, Demko, Jakab, Dávid. Domik, R. Kovács, Orbán, Kontra, O. Sanisló, P. Sanisló, striedal Köteles, Brzotín: Lenkei – L. Polyák, Kočiš, Ra. Znak, Demeter, Kakalejčík, Ro. Znak, Mezei, A. Kovács, R. Dókus, A. Polyák, striedal Rezmüves

Vyšná Slaná – Plešivec 4:1 (1:1)

Už v úvodnej minúte sa domáci radovali z gólu. Po rozohrávke vyskúšal kvalitu nových lôpt Fifik, keď poslal dlhú prihrávku na Kračún. Jeho hlavička skončila v sieti. Radosť však trvala len krátko. Za necelých desať minút bolo vyrovnané. Domáci neustrážili Szaniszla, ktorý v šestnástke prehlavičkoval brankára Lindáka. Hra sa potom upokojila, domáci sa tlačili dopredu, ale ich útoky končili na šestnástke hostí. Šance boli aj na druhej strane a Lindákovi musel po spolupráci Szaniszla s Lavenom pomáhať na brávkovej čiare Molčan. Približne do 60. min. Bol zápas vyrovnaný. Na začiatku druhého polčasu sa zranil Krupár, striedal ho Tomášik. Ten v zálohe nahradil Krištofa, ktorý sa posunul do útoku. Striedajúci hráč rozhýbal stred domácich a zatlačili súpera na jeho polovicu. Po dlhom aute Bendíka do šestnástky, Valko Krišťák vyhral hlavičkový súboj a Kračún skóroval. Po viacerých nastrelených tyčiach prišla 78. min., keď unikol Kračún, prihral Krištofovi a Tomášik poslal loptu do siete. Definitívu stanovil sedem minút pred koncom Krištof, keď rybičkou zužitkoval prihrávku Tomášika.

Góly: Kračún 2, Tomášik, Krištof - Szaniszló, ŽK: Molčan – Z. Laven st., Kubík, Viola, R: R. Farkaš, DZ: Bodnár, D: 130, Vyšná Slaná: Lindák – Fifik, R. Rogos, Bendík, Molčan, Bolaček, Krištof, M. Gallo, Kračún, Valko Krišťák, Krupár, striedal Tomášik, Plešivec: Koncz – R. Laven, Drenko, Liptai, Spišák, Viola, Horváth, Kubík, Pulen, Szaniszló, Z. Laven st., striedali Z. Laven ml., Pačan

Lipovník – Betliar 8:0 (6:0)

Lipovník posilnený o dvoch hráčov, ktorí v minulej sezóne obliekali dres Betliara bol favoritom aj vzhľadom na zostavu, v ktorej hostia nastúpili. Od začiatku si domáci vytvorili tlak. Prvú šancu Kerekeša odvrátil z bránkovej čiary Cilovič. Potom však dal Vávra do uličky Chomjakovi a bolo 1:0. O chvíľu na to zachytil rozohrávku súpera Vávra, 2:0. potom uvoľnil Vávra Kerekeša 3:0. Konca polčasu potom nasledoval strelecký koncert Kerekeša, ktorý postupne po prihrávkach Barcziho, Kardoša a Podrackého pridal ďalšie tri góly. Hostia dokázali pohroziť až v závere polčasu. Na začiatku druhého polčasu sa strelách Kardoša a Kerekeša vyznamenal brankár Návoj. Pod vplyvom náskoku domáci poľavili, robili chyby. Hostia to skúšali rýchlymi protiútokmi, ale gólový efekt sa nedostavil. Góly prišli až dvadsať minút pred koncom, po strele Vávru a dorážke Kerekeša do brankára sa nakoniec presadil Kelemen. O chvíľu na to nastrelil tyč Kardoš. Na druhej strane vyskúšal Skokana Cilovič. Účet uzavrel päť minút pred koncom znova Vávra.

Góly: Kerekeš 4, Vávra 2, Chomjak, Kelemen, ŽK: Kardoš - Kasper, R: Šalamon, DZ: Šimšík, D: 120, Lipovník: Skokan – Barczi, Szabó, Vávra, Podracký, Szűcs, Bollo, Kerekeš, Klárik, Kardoš, Chomjak, striedali Kelemen, Németh, Farkaš, Betliar: Návoj – Cilovič, Ľ. Árvay, Kasper, Plačko, L. Kováč, Dávid, V. Kováč, M. Árvay, Tököly, Die, striedal O. Fabian

Gemerská Poloma - Honce 7:3 (3:1)

V Gemerskej Polome videli diváci desať gólov, dve penalty a boli svedkami vylúčenia hráča hostí Strelku ml., ktorý za urážku asistenta rozhodcu putoval štvrťhodinu pred záverom predčasne pod sprchy. Nováčik z Honiec v úvode domácich zaskočil, keď sa ujal vedenia po ďalekonosnej strele J. Strelku ml. Polomčania postupne preberali iniciatívu a najprv vyrovnali po hlavičke Gunára. Do šanca sa dostal Urban, ale gólman hostí Koncz jeho strelu z hranice malého vápna zneškodnil. Päť minút pred polčasovým hvizdom otočil stav Ďuriček, keď po prízemnej strele z hranice šestnástky prekonal gólmana hostí a následne gólom do šatne stanovil polčasové skóre Urban, ktorý centrovanú loptu doklepol do brány. Po prestávke domáci pokračovali v nátlakovej hre a po faule na Lörincza v šestnástke nariadenú penaltu premenil Ďuriček. Koncz síce jeho strelu vyrazil, ale na dorážku bol už prikrátky. O chvíľu zvýšil Lörincz, ktorý preloboval gólmana hostí, Rogos strelil šiestym gólom prikrášlil vedenie a neskôr po ruke v šestnástke druhú domácu penaltu úspešne realizoval Hatvaník. V závere sa hosťom vďaka J. Strelkovi st. podarilo dvakrát korigovať výsledok. Najprv skóroval priamo z rohového kopu a o tri minúty neskôr po skrumáži pred domácou bránou prekonal gólmana Mišinu.

Góly: M. Ďuriček 2 (1 z 11 m), Urban, Rogos, Hatvaník (z 11 m), Lörincz, Gunár – Strelka st. 2, Strelka ml., ŽK: M. Ďuriček – Jar. Gallo, Pástor, Strelka st., ČK: Strelka ml. (Honce), R: Repaský, DZ: Heveši, D: 150, Gemerská Poloma: Mišina - M. Kováč, P. Rogos, Forgáč, Hatvaník, M. Ďuriček, Lörincz, Kollár, P. Lipták, Gunár, Urban, striedali V. Mihalík, M. Mihalík, Honce: Koncz - Molnár, Vil. Gallo, Vranec, Strelka st., J. Pástor, Kuzma, Mich. Gallo, Strelka ml., Jar. Gallo, M. Pástor, striedali N. Gallo, Kurčák

Dlhá Ves – Vlachovo 2:2 (1:1)

Domáci si v úvodných minútach vytvorili prevahu, ktorá vyústila do vedúceho gólu Blatníka, ktorý po rohu nekompromisne zakončil pod brvno. Potom sa hrali medzi šestnástkami. V dobrých pozíciách sa ocitol Flander, no šance nepremenil. Vyrovnanie prišlo na záver polčasu, rovnako po rohovom kope. Medzi štyrmi domácimi hráčmi sa presadil Hricko a jeho hlavička skončila v sieti. Blízko ku gólu mal v druhom polčase znova Flander, no minul prázdnu bránu hostí. Potom dobre vystrelil Fecko. Po rohu domácich založili hostia rýchly protiútok, na konci ktorého bol Hronec a Vlachovo viedlo o gól. Dvadsať minút pred koncom zahrával priamy kop L. Novák a lopta sa na tvrdom teréne prekvapivo odrazila a pomedzi nohy Organa si našla cestu do siete. Do konca zápasu sa už nič nezmenilo, súperi teda body podelili.

Góly: Blatník, L. Novák – Hricko, Hronec, ŽK: 0 – Lipták st., Hronec, R: Uhrin, DZ: Vysoký, D: 80, Dlhá Ves: Pavlínyi – Dusza, T. Segyo, Csoto, L. Novák, Szeman, V. Ferdinand, Roxer, Blatník, Arp. Pomaj, Flander, striedali A. Novák, Hegedüs, Vlachovo: Organ – Šimon, Rybár, Hricko, Fecko, Lipták st., Gáll, F. Šivec, Lipták ml., Hronec, Z. Gecelovský, striedal T. Pitoňák

Krh. Dlhá Lúka – Krh. Podhradie 3:3 (1:2)

Domáci začalo vlažne, čo využili hostia a behom necelých desiatich minút si vytvorili dvojgólové vedenie. Najprv skóroval po skrumáži Kún a potom Máté nastrelil Béreša a ten pohotovo pridal druhý gól. To už sa prebrali aj domáci a po štvrťhodine hry sa po centri Iča presadil hlavičkou Dunka. Potom sa v šanci ocitol Rigó, ale prestrelil. Domáci mali v tých chvíľach viac z hry, no postupne sa hra vyrovnala. V závere polčasu vytlačil Máté Bodnárov priamy kop na tyč. Druhý polčas sa odvíjal prevažne v réžii domácich. Koncovka však nevychádzala. Rigó mieril do brvna, Krága do brankára, Ičo prestrelil. Na druhej strane sa v dobrej pozícii ocitol Tóth. Vyrovnanie prišlo v 62. min. V skrumáži zahral rukou Bodnár a následnú penaltu Krága premenil. O chvíľu na to Dunka v obrovskej šanci prekopol, ale o chvíľu na to centri Annu už Dunka nezaváhal. Po brejku zasa Anna v dobrej pozícii odskočila lopta a strela mierila mimo bránu. V 82. min. sa v hlavičkovom súboji zrazili Harhovský a Danko. Domáceho hráča museli ošetrovať a kvôli krvácaniu nemohol pokračovať v hre. Hoci mali domáci na lavičke viacerých hráčov, tí už boli prezlečení, takže zápas dohrávali o desiatich. Napriek tomu, že sa bránili statočne, v nadstavenom čase rozhodol o deľbe bodov v derby stretnutí Bodnár.

Góly: Dunka 2, Krága – Kún, Béreš, Bodnár, ŽK: Mir. Péči, Anna, Ičo - Juhász,R: Iglai, DZ: Krzák, D: 150, Krh. Dlhá Lúka: Máté – Mir. Péči, Soltész, Emödi, Danko, Korintuš,, Ičo, Rigó, Krága, Anna, Dunka, striedali Gebe, Albert, Krh. Podhradie: Zakhar – Z. Juhász, Tóth, Ulbrik, Béreš, Bodnár, Kún, Filcsák, Lázár, Harhovský, Erdöfalvi, striedal Zubatý

Dedinky - Dobšiná 0:3 (0:0)

V susedskom derby sa na Dedinkách zápas začal o niečo neskôr, nakoľko domáci postrádali päť hráčov, ktorí ešte dovolenkovali. Museli preto nastúpiť ďalší, ktorí už dlhší čas nehrali a vďaka obetavosti dokázali polčas odohrať bez inkasovaného gólu. Po prestávke si herne i kondične lepší hostia z Dobšinej začali vytvárať šance z ktorých tri aj úspešne korunovali gólmi. Najprv po hlavičke otvoril skóre Surovský, neskôr poistil vedenie po kombinačnej akcii Grančák a tri minúty pred záverom pečatil víťazstvo tretím gólom striedajúci Lipták, ktorý kombinačnú akciu zakončil prudkou strelou.

Góly: Surovský, Grančák, R. Lipták, ŽK: bez, R: Macko, DZ: Šmelko, D: 100, Dedinky: M. Ogurčák - Vermeš, P. Ogurčák, Majerčák, Putnocký, Grigeľ, S. Ogurčák, Čík, Kollárik, Kuchta, Pa. Čarnoky, Dobšiná: Plačko - Laurinc, Surovský, Lukáč, Grančák, Barnák, Valentko, Strelka, Gotthardt, Rupp, Záhoranský, striedali R. Lipták, Poliak, Brnčík.