Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Beständigovci sa na olympijskú premiéru tešia

TASR|Publikované 8. feb 2002 o 10:19

Salt Lake City 8. februára (TASR) - Olympijskú premiéru absolvuje v sobotu večer v dejisku XIX. ZOH 2002 v Salt Lake City slovenský pár v krasokorčuľovaní ...

Salt Lake City 8. februára (TASR) - Olympijskú premiéru absolvuje v sobotu večer v dejisku XIX. ZOH 2002 v Salt Lake City slovenský pár v krasokorčuľovaní Jozef a Oľga Beständigovci.

Športová dvojica sa predstaví v Salt Lake Ice Center v krátkom programe od 18,30 miestneho času (2,30 SEČ) v spoločnosti ďalších 19 párov na hudbu od Michaela Jacksona. Na poslednom vrcholnom podujatí na ME v Lausanne obsadili v januári zverenci trénera Vladimíra Dvojnikova 13. miesto, čo bolo po 7. priečke z Bratislavy v roku 2000 sklamaním.

"Pomaly mi dochádza, že štartujeme na olympiáde. Je to úžasný športový sviatok. Som presvedčená, že predvedieme lepší výkon ako v Lausanne, veď tak zle sa dvakrát po sebe nedá zajazdiť. Máme vyššie ambície a rovnako aj lepší pocit ako na ME," zhodnotila pocity 22-ročná Oľga, ktorá vykorčuľuje na ľad s 23-ročným bratom Jozefom.

Po krátkom programe čaká na sympatických Bratislavčanov, ktorí sa na významnom krasokorčuliarskom podujatí predstavili po prvý raz v roku 1997, deň voľna. V pondelok potom nastúpia na voľnú jazdu, v ktorej sa bude rozdávať v tomto športe prvá kolekcia medailí.

Olympijské zlato získali v Nagane 1998 Rusi Kazakovová s Dmitrijevom, no keďže tí v Salt Lake City neštartujú, najväčšími favoritmi bude rovnako ruský pár Berežná - Sicharulidze, strieborní z Nagana a zlatí z januárových ME v Lausanne. Chýbať však bude strieborný francúzsky pár z tohtoročných ME Abitbolová - Bernadis. Dôvodom je zranenie Abitbolovej, ktorá si počas víkendového tréningu natrhla Achillovu šľachu a už odcestovala späť do Francúzska.

Rozhodcovia v krasokorčuľovaní na ZOH 2002 v Salt Lake City budú pri hodnotení jednotlivých pretekárov a udeľovaní bodov prvýkrát v olympijskej histórii používať systém okamžitého videozáznamu z jazdy (IVR). Dôvodom na takýto krok boli dobré skúsenosti z vrcholných podujatí v priebehu posledných troch rokov, na ktorých rozhodcom videozáznamy už pomáhali.

Súvisiace články