Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

Bertuzzi dostal trest do konca sezóny

TASR|11. mar 2004 o 16:07

Toronto 11. marca (TASR) - Útočník zámorského hokejového klubu Vancouver Canucks Todd Bertuzzi si už v tejto sezóne nezahrá. Disciplinárna komisia NHL ...

Toronto 11. marca (TASR) - Útočník zámorského hokejového klubu Vancouver Canucks Todd Bertuzzi si už v tejto sezóne nezahrá. Disciplinárna komisia NHL mu za brutálny zákrok na coloradského Steva Moora udelila trest do konca sezóny vrátane play off. Komisár NHL po skončení ročníka rozhodne, či bude môcť Bertuzzi nastúpiť do tréningového kempu Canucks a pripravovať sa na budúcu sezónu. Klub Vancouver Canucks dostal zároveň pokutu 250.000 dolárov.

"Podobné zákroky nebudeme v NHL tolerovať a budú sa tvrdo trestať," povedal po verdikte viceprezident a šéf hokejových operácií NHL Colin Campbell.

Bertuzzi sa v stredu so slzami v očiach verejne ospravedlnil Stevovi Moorovi z Colorada, ktorého vo vzájomnom dueli brutálnym zákrokom vyradil z hry do konca sezóny.

"Steve, chcem sa ospravedlniť za to, čo sa stalo. Nemal som v úmysle ťa zraniť. Som zhrozený z následkov, aké môj zákrok mal," vyjadril Bertuzzi svoje poľutovanie, čítajúc ho zastretým hlasom pred stredajším domácim stretnutím Vancouveru s Minnesotou. Bolo to prvé verejné vystúpenie ofenzívnej hviezdy Canucks po incidente, ktorý Moorovi spôsobil zlomeninu krčných stavcov, otras mozgu, zranenia hlavy a tváre. Bertuzziho zákrok prešetruje aj polícia.

Bertuzzi svoj prejav pred novinármi trikrát prerušil a len s ťažkosťami zadržiaval slzy. "Úprimne ľutujem to, čo sa stalo. Mrzí ma to kvôli fanúšikom Vancouveru, kvôli deťom, čo ten zápas videli i pre hokej samotný. Nie som podlý a nechcem hrať hokej takýmto spôsobom," vyhlásil viacnásobný účastník All Star zápasu NHL a jeden z naproduktívnejších hráčov Vancouveru. V tretej tretine inkriminovaného zápasu s Coloradom Bertuzzi napadol Moora nečakane zozadu a po údere rukavicou ho zhodil tvárou na ľad. Útočník Colorada zostal v bezvedomí a v kaluži krvi ležať niekoľko minút na ľade a potom ho odniesli na nosidlách.

Zdravotný stav zraneného Moora je stabilizovaný, ale hráč naďalej zostáva v lekárskej opatere. V stredu mu boli vyjadriť podporu spoluhráči z Colorada, ktorí ho navštívili v nemocnici vo Vancouveri. "Teší nás, že jeho stav sa výrazne zlepšuje. Najdôležitejšie je, že nemá porušenú miechu, ani nervy v chrbtici," povedal kapitán lavín Joe Sakic.

mp fi

Súvisiace články