Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Berdych učil Šafářovú ako dýchať na dvorci

Tomáš Berdych a Lucie Šafářová. (Autor: http://lucie-safarova.teamwta.com/gallery/)
SITA|Publikované 6. mar 2007 o 15:00

BRATISLAVA 6. marca (SITA) - Česká tenistka Lucie Šafářová, ktorá tento rok zaujala zdolaním Francúzky Amélie Mauresmovej na Australian Open či postupom do finále na turnaji v Paríži napríklad cez Justine ...

BRATISLAVA 6. marca (SITA) - Česká tenistka Lucie Šafářová, ktorá tento rok zaujala zdolaním Francúzky Amélie Mauresmovej na Australian Open či postupom do finále na turnaji v Paríži napríklad cez Justine Heninovú a Nicole Vaidišovú, už prestala byť "len" priateľkou krajana Tomáša Berdycha. Nechá si však od neho poradiť: "V ostatnom čase áno. Som dosť nedôverčivá. Kým niekoho počúvnem, trvá to. S Berďom sme však od mojich šestnástich a dôverujem mu. Snaží sa do mňa vtĺcť veci, pri ktorých som bola dosť skeptická. Napríklad mi radil, ako dýchať na dvorci. Ja som vydychovala pri svojom údere i údere súperky. To mi vraj spomaľovalo reakcie. Mám vydychovať len pri svojom údere a nadychovať sa pri údere súperky," povedala pre idnes.cz 20-ročná rodáčka z Brna, ktorá však nielen herne rástla v Prostějove.

Jedna z črtajúcich sa členiek českého tímu na aprílový bratislavský zápas 1. kola II. svetovej skupiny Pohára federácie 2007 nepochybuje o výsledku prípadného ostrého duelu proti 12. hráčovi počítačového poradia ATP. "Skončil by sa 6:0, 6:0 pre Tomáša. To je silovo taký rozdiel, že by nebolo o čom. Ja by som ho zdolala len v nohejbale." Účastníčka vlaňajšieho podujatia ITF Ritro Slovak Open a aktuálne 26. tenistka renkingu poskytla aj osobný pohľad na viaceré hráčky zo svetovej špičky: "Niky Vaidišová o sebe hovorí, že bude najlepšia na svete. V tom z nej cítim trochu tej Ameriky. Asi najviac zábavy je so Španielkou Anabel Medinovou-Garriguesovou. Na Hopmanovom pohári zobrala po zápase do rúk mikrofón a opýtala sa, či nemá niekto z divákov narodeniny. Jeden sa prihlásil, tak mu zaspievala. Šarapovová sa od ostatných separuje. Nikdy som nemala možnosť porozprávať sa s ňou. Žije úplne mimo celého tenisového prostredia. Heninová je zvláštna, dosť uzavretá do seba. Pozdraví však, vôbec nie je nafúkaná. Mauresmová je veľmi sympatické dievča. Normálne za vami príde a baví sa o čomkoľvek. Ďalšou veľmi príjemnou babou je Clijstersová. Možno by sa kdekto čudoval, aká je dobrosrdečná. Túži mať rýchlo rodinu, je zamilovaná a jej ciele už nie sú tenisové. S Martinou Hingisovou sa vídame často. Veď je to vlastne Češka. Má aj taký ten český zmysel pre humor. Často spolu sedíme pri jedle, rady sa porozprávame."

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.