Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Berdych má recept na Ljubičiča

Sportnet|Publikované 7. nov 2005 o 00:00

BRATISLAVA - Forma Ivana Ljubičiča, ktorý bude jednotkou tímu hostí vo finále Davisovho pohára Slovensko - Chorvátsko v Bratislave (2. - 4. decembra), vzbudzuje v závere tejto sezóne obrovský rešpekt. Holohlavý rodák z Banja Luky vyhral v októbri turnaji

Ivan Ljubičič. FOTO - SITA/AP

v Metz aj vo Viedni, v Madride sa prebojoval do finále a minulý týždeň si v Paríži na poslednú chvíľu vybojoval účasť medzi v prestížnom Masters Cupe v Šanghaji (13. - 20. novembra) dotovaného 4,5 milióna dolárov. Osmičku najlepších hráčov roka tvoria: Federer (Švajč.), Nadal (Šp.), Agassi, Roddick (obaja USA), Hewitt (Austr.), Coria (Arg.), Davydenko (Rus.), Ljubičič (Chorv.).

Recept na Ljubičiča našiel až vo včerajšom finále v Paríži Čech Tomáš Berdych, ako nenasadený vyhral nad Chorvátom 6:3, 6:4, 3:6, 4:6, 6:4.

Už dnes sa v Los Angeles rozbehne Turnaj majsteriek, kde sa kvalifikovali tenistky: Davenportová (USA), Clijstersová (Belg.), Šarapovová (Rus.), Mauresmová (Fr.), Pierceová (Fr.), Schnyderová (Švajč.), Petrovová a Dementievová (obe Rus.). Na víťazku čaká milión dolárov i auto Porsche. (r)

Súvisiace články