Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Berdych bol proti presile sám

Štvrtý hráč svetového rebríčka Andy Roddick vybojoval v daviscupovom zápase s Českom dva body. Tím USA vyhral v 1. kole svetovej skupiny nad Českom 4:1. (Autor: ČTK)
Sportnet|Publikované 12. feb 2007 o 23:00

Vo štvrťfinále Davisovho pohára 2007 mužských tenisových reprezentačných tímov sa 6. - 8. apríla stretnú Rusko - Francúzsko, Belgicko - Nemecko, USA - Španielsko a Švédsko - Argentína.

BRATISLAVA. V septembrových stretnutiach o účasť v elitnej šestnástke ročníka 2008 budú s postupujúcimi z I. skupín zón hrať Čile, Rumunsko, Austrália, Chorvátsko, Česko, Švajčiarsko, Bielorusko a Rakúsko. Od piatka do nedele o tom rozhodli zápasy 1. kola svetovej skupiny. Slovensko po vlaňajšom zostupe do euro-africkej zóny čaká začiatkom apríla zápas v Macedónsku a po víťazstve by sa v septembrovej baráži mohlo pokúsiť o návrat do svetovej skupiny.

Američania disponujúcimi štyrmi tenistami z rebríčko­vých top-10 v dvojhre aj vo štvorhre sa v ostravskej hale vyrovnali s mäkkou antukou a napokon si odvážajú triumf 4:1. Jazýčkom na váhach okrem neprítomnosti Čecha Radka Štěpánka bol spoľahlivý výkon bratov Boba a Mika Bryanovcov vo štvorhre (bilancia v DP 10:1) a základom úspechu dva body Andyho Roddicka, ktorému spolupráca s Jimmym Connorsom zjavne prospieva. Najlepší domáci tenista Tomáš Berdych vyhral v piatok duel s Jamesom Blakeom, ale proti americkej presile bol príliš osamelý. Českému tímu chýbal kvalitný druhý hráč.

Trofej obhajujúce Rusko na antuke v čílskej La Serene v jedinom mimoeurópskom a vonku hranom dueli nastúpilo bez troch členov zbornej, ktorá v decembrovom moskovskom finále premohla Argentínu 3:2 (chýbali Nikolaj Davydenko, Michail Južnyj a Dmitrij Tursunov), ale hostitelia nevyužili priaznivé okolnosti.

Galskému kohútovi po senzačnej prehre deblového páru Arnaud Clément, Michael Llodra s Florinom Mergeom a Horiom Tecauom dodal istotu Richard Gasquet.

Značným prekvapením je vyradenie držiteľa „šalátovej misy“ 2005 Chorvátska (vtedy v bratislavskom finále 3:2 nad Slovenskom) v Krefelde. Nemci ťažili z pretrvávajúcej výbornej formy Tommyho Haasa. Semifinalista Australian Open najprv zdolal prechladnutého Maria Ančiča a v nedeľu zvýšil na 3:1 zdolaním ďalšieho hráča z hornej singlovej svetovej desiatky Ivana Ljubičiča. K spoločnému dielu významnou mierou prispeli debloví špecialisti Michael Kohlmann a Alexander Waske.

Nemci budú cestovať do Belgicka, nad ktorým v historickej bilancii vedú zaväzujúco 7:0. Medzi elitou debutujúci premožitelia Slovákov zo septembrovej bratislavskej baráže vhodne zvolili proti Austrálii antuku. V Liege na nej Kristof Vliegen najprv zvládol päťsetový maratón proti Lleytonovi Hewittovi a on i Olivier Rochus našli cestu cez dvojku „protinožcov“ Chrisa Guccioneho, takže výpomoc špecialistu na štvorhru Paula Hanleyho hosťom nestačila.

Absenciami poznačený ženevský súboj Švajčiarska bez Rogera Federera a náhle i Stanislasa Wawrinku so Španielskom mínus Tommy Robreda a pre svalové zranenie i Rafael Nadal, priniesol papierovo predpísaný postup hostí. Hráči z Pyrenejského polostrova teraz budú cestovať do Spojených štátov, ktoré dostávajú šancu na revanš za finále 2004. Američania pripravia tvrdý povrch.

Poslednú štvrťfinálovú dvojicu tvoria Švédsko a lanský finalista Argentína.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.