Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Benca chváli Mészárosa, u Gönciho verí v medailu

TASR|16. aug 2004 o 14:53

Atény 16. augusta (TASR) - Po striebornej medaile džudistu Jozefa Krnáča bude v pondelok slovenská výprava v Aténach siahať po ďalšom cennom kove. V kvalifikácii ...

Atény 16. augusta (TASR) - Po striebornej medaile džudistu Jozefa Krnáča bude v pondelok slovenská výprava v Aténach siahať po ďalšom cennom kove. V kvalifikácii vo vzduchovej puške 60 mužov sa do 8-členného finále prebojoval Jozef Gönci nástrelom 596 b. (99-98-100-100-100-99) a na medailu bude útočiť zo 4. pozície.

Druhý slovenský zástupca v tejto disciplíne, 22-ročný Bratislavčan Matej Mészáros pri svojej olympijskej premiére nesklamal, strelil 594 bodov spolu s viacerými strelcami a skončil tesne za postupujúcou osmičkou na 9. mieste.

"Myslím, že obaja podali fantasticky výkon. Hlavne Maťo Meszároš, ktorý štartuje na svojej prvej olympiáde a môže hovoriť iba o smole, že sa nedostal do finále. Je to výkon, ktorý je vo svetovom rankingu na veľmi dobrej úrovni a za normálnych okolností by stačil na finále," povedal prezident Slovenského streleckého zväzu Miroslav Benca, ktorý dúfa, že Göncimu by sa mohlo podariť poskočiť na medailovú pozíciu.

"Tá pozícia za Číňanmi je ťažká, ale Jožo je bojovník a finále vie strieľať. Overil si to priamo na tejto strelnici, kde získal vo vzduchovej puške medailu. Myslím, že nie je nič stratené a môže z toho byť medaila," dodal Benca.

Súvisiace články