Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Bemaco potrápili húževnatí mladíci

Sportnet|Publikované 17. okt 2013 o 22:00

Jedenástym kolom 1. hokejovej ligy skončila úvodná štvrtina majstrovských zápasov základnej časti.

Bemaco HC 46 Bardejov vyhral doma 5:1 nad Slovenskom 18 a udržal si pozíciu lídra tabuľky.

BARDEJOV. Domácim dlhšie bude chýbať zranený Kramár, nehral Gmitter, v priebehu stretnutia odstúpil Valentín, no i ďalší majú drobné problémy, s ktorými treba počítať.e

Kormidelník Bardejova Ján Vodila v príprave na stretnutie upozorňoval na prednosti mladých hráčov.

„Vedeli sme, že tak to bude. Aj keď to bol ich druhý zápas za dva dni, sú v dobrej kondícii. Hrali v nasadení až do poslednej sekundy. Dobrý výsledok sám nepríde, pokiaľ nezahráme naše optimum. Žiaden súper dopredu nie je porazený.”

Dvoma gólmi sa prezentoval Oliver Jokeľ, ten si mení dres v extraligových Košiciach, no je rád, že si viac zahrá.

„Zvládam to v pohode, aj keď cestovania je veľa, som rád, že môžem hrať aspoň tu. Aj táto súťaž ma kvalitu, najmä zápasy s poprednými mužstvami. Aj dnes sme si zahrali, veď chlapci musia korčuľovať, zrážať sa a napádať, to je ich priorita a mali sme s tým problémy. No keď dostanú góly, tak ich eufória upadá. ”

Trénera reprezentácie do 18 rokov Antona Bartánusa čaká náročná robota do budúcoročných aprílových majstrovstiev sveta.

„Tréningom a hrou v takejto súťaži naberajú skúsenosti, spoluprácu i efektívnejšie zakončovanie. Trénujeme dosť a vo veľkej intenzite, keď chceme obstáť v tejto súťaži, tak to musí byť korčuľovanie. V novembri máme turnaj v Nemecku, kde nás čakajú Bielorusi, Dáni a Nemci. Bude to prvá konfrontácia tímu. Ten môže byť zmenený, lebo chceme vidieť niektorých chlapcov, ktorí sú v zahraničí.”

Na ľade technikou zaujal Juraj Milý, prešovský rodák z rodiny, kde Marek Milý bol výborným gólmanom, no zdá sa, že jablko tentoraz pri páde zo stromu trošku minulo cieľ.

„Chcel som byť brankárom, mal som aj výstroj, no na jednom žiackom turnaji sa to zmenilo, lebo som dobre korčuľoval. Aj otec nikdy nechcel, aby som bol brankár, vidí ma na tréningu a podporuje ma. Teraz máme náročný program, ja chodím do športového gymnázia, keďže všetci sme v Trnave, máme individuálny plán. Musíme sa dobre pripraviť na majstrovstvá sveta.”

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.