Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Bemaco ľahko stratilo ďalší interligový zápas

(Autor: ilustračné - TASR)
Sportnet|Publikované 29. feb 2016 o 23:00

Desiate Bemaco Prešov hostilo deviate HC Veselí na Morave.

V dvadsiatom kole spoločnej slovensko – českej súťaže hádzanárok nastúpili proti sebe a v ŠH Hotelovej akadémie bezprostrední susedia v aktuálnej tabuľke súťaže.

PREŠOV. Zápas tabuľkových susedov sa sprvu vyvíjal nádejne pre domáce Bemaco. V závere polčasu spravili Prešovčanky pár hrúbok a Češky šli do dvojgólového vedenia.

Po prestávke Veselí náskok zvýšilo (44. min. viedlo 19:15) a až v závere prešovské hádzanárky aspoň skresali skóre na konečný trojgólový rozdiel.

Začiatok pritom vyzeral nádejne

Bemaco prehralo zápas tabuľkových susedov zaslúžene. Po jednom z najslabších výkonov v sezóne.

Naivné straty lopty, ťažko pochopiteľné chyby v rozo-
hrávke, medzery v obrane, nevýrazná koncovka. Toto sú charakteristické črty hry zverenkýň trénera Dušana Daniša.

„Samozrejme, niet nad čím jasať. Prehra mrzí, ale zapríčinili sme si ju v prvom rade sami,“ tvrdil krátko po stretnutí.

„Už pred ním som avizoval, že v prvej časti súťaže sme vo Veselí hrali remízu. Toto družstvo má silnú základnú zostavu, ktorá odtiahla zápas aj v Prešove. Po pravde, pred ním sme si trúfali na lepší výsledok. Avšak za predpokladu, že dievčatá minimálne nadviažu na výkon z predošlého domáceho duelu s Plzňou. Žiaľ, ani sa k nemu nepriblížili. V obrane sme nehrali dobre už v prvej časti. Cez jej stred nám súperky dávali pomerne lacné góly. Po zmene strán sa síce bráne uchytila Katka Dlugošová, no ani to nestačilo. Kryla dokonca dve sedmičky, ale odrazené lopty zobrali hostky a poľahky skórovali. Rozdiel bol aj v úspešnosti spojok. Šutranová dala sedem, Harčarufková šesť gólov, no potrebovali to oveľa viac pokusov ako spojky českého tímu. Najbližšie, 3. marca, hostíme doma posledný Písek, takže dúfam, že v tomto stretnutí už body ostanú doma,“ nádejal sa lodivod Prešova D. Daniš.

Tento článok vyšiel v týždenníku PREŠOVSKÉ NOVINY, č. 8/2016, v predaji od 1. 3. do 7. 3.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.