Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Belgický tenista Vliegen: Prišli sme vyhrať

Sportnet|Publikované 21. sep 2006 o 00:00

BRATISLAVA - Hoci tenistom Belgicka chýbajú pred nadchádzajúcim barážovým zápasom so Slovenskom v Bratislave Xavier ...

Belgický tím pred daviscupovým zápasom so Slovenskom. Zľava: Olivier Rochus, Dick Norman, nehrajúci kapitán Julien Hoferlin, Kristof Vliegen, Gilles Elseneer. Rozdiel medzi najmenším hráčom O. Rochusom (165) a najvyšším Normanom (203) je 38 cm. FOTO - TASR

BRATISLAVA - Hoci tenistom Belgicka chýbajú pred nadchádzajúcim barážovým zápasom so Slovenskom v Bratislave Xavier Malisse (37. vo svetovom rebríčku) aj Christophe Rochus (64.), s dvojicou Olivier Rochus (31.) - Kristof Vliegen (34.) sú papierovými favoritmi. Domáci tím má v širšej svetovej špičke Dominika Hrbatého (28.), avšak druhého hráča do singlov až v tretej stovke rebríčka. Nehrajúci kapitán Slovenska Miloš Mečíř sa rozhoduje medzi mladíkom Lukášom Lackom (208.) a špecialistom na štvorhru Michalom Mertiňákom (289.). Program víkendového zápasu na dvorci s tvrdým povrchom v Sibamac aréne vyžrebujú dnes predpoludním.

"Podobne ako môj spoluhráč Olivier Rochus aj ja si myslím, že napriek lepšiemu renkingu v dvojhrách nie sme favoriti," vravela dvojka belgického tímu Kristof Vliegen. "Slovensko má výhodu domáceho prostredia, a to hrá v Davisovom pohári veľkú úlohu. Je známe, že Dominik Hrbatý je doma veľmi silný. Ale strach z neho nemáme. Prišli sme vyhrať, chceme postúpiť do svetovej skupiny."

Podľa nehrajúceho kapitána Belgicka Juliena Hoferlina je Belgicko aj bez Malissa a staršieho z bratov Rochusovcov dosť silné, aby splnilo svoj cieľ. "Malisse sa nepohodol s našou federáciou a Christophe Rochus už pred sezónou oznámil, že v roku 2006 nebude hrať v Davisovom pohári," oznámil. "Jazýčkom na váhach tohto zápasu môže byť sobotňajšia štvorhra," doplnil Hoferlin. Niet pochýb, že do dvojhier zaradí O. Rochusa a Vliegena, v poslednom daviscupovom zápase na Ukrajine (4:1) nastúpila vo štvorhre dvojica O. Rochus - Vliegen, no k dispozícii je aj Dick Norman.

Tím hostí sa v Bratislave pripravuje na zápas v pohode, ale na včerajšej tlačovej besede ich vytočila poznámka, že na víkendový súboj sa nahlásili len traja belgickí novinári. "Minulý týždeň sa museli venovať finálovému súboju Pohára federácie s Talianskom, možno ich to vyčerpalo. A navyše Belgicko je ďaleko," hľadal vysvetlenie Elseneer. Potom si zobral mikrofón Olivier Rochus: "Je to hanba. Takýto prístup našich žurnalistov nezodpovedá dôležitosti tohto zápasu."

Belgický tím príde na Slovensko povzbudiť asi 60 fanúšikov. Hľadisko má kapacitu 4000 miest. V pokladnici sú ešte vstupenky na všetky tri dni. (on)

Zostava Belgicka Olivier Rochus

Vek: 25

Postavenie v rebríčku: 31

Zápasy v Davis Cupe: 11/11 (výhry/prehry)

Kristof Vliegen

Vek: 24

Postavenie v rebríčku: 34.

Zápasy v Davis Cupe: 7/4

(výhry/prehry)

Dick Norman

Vek: 25

Postavenie v rebríčku: 94.

Zápasy v Davis Cupe: 4/4

(výhry/prehry)

Gilles Elseneer

Vek: 28

Postavenie v rebríčku: 222.

Zápasy v Davis Cupe: 5/2

(výhry/prehry)

Súvisiace články