Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Belgičanky vo finále aj s Heninovou-Hardennovou

SITA|21. júl 2006 o 11:21

BRUSEL 21. júla (SITA) - Justine Heninová-Hardennová bude k dispozícii belgickému tímu vo finále tenisového Pohára federácie 16. -17. septembra proti Taliansku. Vyhlásil to jej tréner Carlos Rodriguez, ...

BRUSEL 21. júla (SITA) - Justine Heninová-Hardennová bude k dispozícii belgickému tímu vo finále tenisového Pohára federácie 16. -17. septembra proti Taliansku. Vyhlásil to jej tréner Carlos Rodriguez, ktorý len pred niekoľkými dňami povedal, že jeho zverenkyňa zrejme finále vynechá zo svojho programu. "Justine rada pomôže vybojovať Belgicku druhý titul v Pohári federácie po roku 2001," informuje správa na oficiálnej internetovej stránke 24-ročnej tenistky. Trojnásobná víťazka Roland Garros a tretia hráčka rebríčka WTA Tour Heninová-Hardennová chýbala v belgickom tíme v nedávnom semifinále Fed Cupu proti USA (4:1), keď sa ospravedlnila pre únavu. Do dejiska súboja Oostende chcela olympijská víťazka z Atén 2004 prísť povzbudiť svoje kolegyne aspoň z lavičky. Vedenie zväzu jej to však zakázalo, keďže sa obávalo negatívnej reakcie publika.

Finále Pohára federácie 2006 sa uskutoční 16. -17. septembra v Charleroi, takže Belgičanky budú mať výhodu domáceho prostredia a povrchu. Domáci sa spoliehajú na to, že budú mať k dispozícii rovnako ako proti USA aj svetovú dvojku Kim Clijstersovú.


Súvisiace články