Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Belgičanky bez Clijstersovej, miernymi favoritkami Talianky

SITA|Publikované 15. sep 2006 o 11:55

CHARLEROI 15. septembra (SITA) - Belgické mesto Charleroi bude počas víkendu dejiskom finálového súboja 44. ročníka Pohára federácie medzi domácimi hráčkami a tenistkami Talianska. V miestnej Spiroudome ...

CHARLEROI 15. septembra (SITA) - Belgické mesto Charleroi bude počas víkendu dejiskom finálového súboja 44. ročníka Pohára federácie medzi domácimi hráčkami a tenistkami Talianska. V miestnej Spiroudome Arene sa v úvode sobotňajšieho programu dvojhier od 14.00 h predstavia domáca dvojka Kirsten Flipkensová a talianska jednotka Francesca Schiavoneová. Po nich nastúpia na kurt s tvrdým povrchom značky decoturf belgická jednotka Justine Heninová-Hardennová a talianska dvojka Flavia Pennettová. V nedeľu potom finále vyvrcholí ďalšími dvoma dvojhrami, keď si hráčky vymenia súperky a štvorhrou.

Multifunkčná hala Spiroudome s kapacitou 6200 divákov naposledy hostila duel Pohára federácie v roku 2003, vtedy tam Belgičanky vo štvrťfinále v najsilnejšej zostave zdolali Slovensko 5:0 a zastavili úradujúce šampiónky na ceste za obhajobou titulu. Teraz nastúpi za Belgicko vo finále iba jedna z hviezdneho dua: Justine Heninová-Hardennová. Kim Clijstersová je mimo pre zranenie zápästia, a tak sa nevďačná rola favoritiek mierne presunula na stranu Talianska. Duo Francesca Schiavoneová - Flavia Pennettová (14. resp. 20. miesto v rebríčku WTA Tour) totiž spolu predstavuje väčšiu silu ako svetová dvojka Heninová-Hardennová s 98. hráčkou svetového poradia Kirsten Flipkensovou.

Zatiaľ čo Belgicko sa tešilo zo zisku Pohára federácie v roku 2001, Talianky na premiérový titul čakajú. Toto je dokonca pre ne historicky prvé finále. "Myslíme si, že máme naozaj dobré šance na víťazstvo. Moje zverenky si na súperky bez Clijstersovej trúfajú. Keďže sme po prvý raz vo finále, sme nesmierne motivovaní," povedal taliansky kapitán Corrado Barazzutti. Belgické zdroje sú opatrné v prognózach. Tvrdia len, že päťnásobná grandslamová šampiónka Heninová-Hardennová si chce napraviť chuť po neúspechu v nedávnom finále US Open, keď zdravotne nie celkom fit podľahla Ruske Marii Šarapovovej "Mohla som oddychovať ďalší týždeň a dať sa do poriadku, ale Pohár federácie beriem ako súčasť môjho profesionálneho života. Som pripravená zabojovať pre tím," teší sa na duel Heninová-Hardennová. Zranená Clijstersová sa údajne do Charleroi vôbec nechystá a zostane doma pri televízii. "V každom prípade sa musíme s neúčasťou Kim vyrovnať. Za posledné dva mesiace nabrala Kirsten množstvo skúseností. Odohrala viacero zápasov s hráčkami, ktoré sú v rebríčku vyššie," myslí si nehrajúci kapitán domácich Carl Maes.

Vo vzájomnej bilancii finalistiek vedú talianske tenistky 6:0, ale posledný súboj sa datuje ešte k roku 2002. Vtedy vo štvrťfinálovom stretnutí z aktuálne nominovaných hráčok zasiahla do bojov iba Belgičanka Caroline Maesová vo dvojhre a Talianka Roberta Vinciová vo štvorhre. Hlavným rozhodcom finále, ktoré sa bude hrať na tvrdom povrchu decoturf, je Austrálčan Wayne McKewen, za empajrových rozhodcov určili Francúzku Sandru de Jenkenovú a Britku Alison Langovú.


Finále Pohára federácie 2006:

Belgicko - Taliansko (16.-17. septembra hala Spiroudome, Charleroi - tvrdý povrch)

SOBOTA (od 14.00 h SELČ):

Kirsten Flipkensová - Francesca Schiavoneová

Justine Heninová-Hardennová - Flavia Pennettová


NEDEĽA (od 14.00 h):

Justine Heninová-Hardennová - Francesca Schiavoneová

Kirsten Flipkensová - Flavia Pennettová

Leslie Butkiewiczová, Caroline Maesová - Mara Santangelová, Roberta Vinciová


Belgicko: Justine Heninová-Hardennová (2. v rebríčku WTA vo dvojhre / neevidovaná vo štvorhre), Kirsten Flipkensová (98. / 955.), Caroline Maesová (367. / 217.), Leslie Butkiewiczová (638. / 231.). Kapitán: Carl Maes.

Taliansko: Francesca Schiavoneová (14. / 16.), Flavia Pennettová (20. / 29.), Mara Santangelová (33. / 54.), Roberta Vinciová (90. / 50.). Kapitán: Corrado Barazzutti.


Posledných 10 víťazných krajín Pohára federácie:

2005 Rusko

2004 Rusko

2003 Francúzsko

2002 Slovensko

2001 Belgicko

2000 USA

1999 USA

1998 Španielsko

1997 Francúzsko

1996 USA


Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.