Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Belgičanke antuka sedí, a verí si na nej

SITA|Publikované 10. jún 2006 o 23:35

PARÍŽ 10. júna (SITA) - Nebol to najlepší ženský turnaj v histórii, ale vyhrala najlepšia hráčka. Stopiaty ročník majstrovstiev Francúzska na dvorcoch Rolanda Garrosa potvrdil, že Belgičanka Justine Heninová.

Hardennová je v dlhodobejšom meradle najlepšou hráčkou súčasnosti. Od roku 2003 vyhrala päť turnajov veľkej štvorky, z toho trikrát Roland Garros. Na parížskom superturnaji prehrala z posledných 23 zápasov iba jeden a to ju posúva do pozície kráľovnej antuky. Asi to tak má byť, som najlepšia,“ vyhlásila neskromne 24-ročná Belgičanka.

Justine Heninová-Hardennová sa v sobotu stala vážnou osobnosťou Roland Garros. Francúzske majstrovstvá v tenise vyhrala po tretí raz a aj keď nedosiahla klasický hetrik (prekazila jej ho nevyspytateľná Anastasia Myskinová v roku 2004), ukázala, že francúzska rýchla antuka jej sedí. V roku 2003 sa musela pred ňou vo finále skloniť krajanka Kim Clijstersová, o dva roky neskôr Francúzka Mary Pierceová a teraz aj Ruska Svetlana Kuznecovová. „Toto nebol jej najlepší výkon, ale ukázala, že aj v nie najlepšej forme vie víťaziť nad veľkými súperkami,“ uviedol Heninovej-Hardennovej tréner Carlos Rodriguez.

Ten ju vedie od desiatich rokov a vie, čo na rodáčku z Liege platí. „Treba ju prinútiť, aby hrala svoj najlepší tenis,“ povedal. Belgičanka s najlepším pohybom, ale najmä jednoručným bekhendom na okruhu , už v tenise takmer všetko veľké za sebou, ale magický Wimbledon ešte nevyhrala. „Bude to mať ťažké, ale verím, že sa presadí. Dva týždne prípravy na tráve je dosť málo, ale mala by to zvládnuť,“ dodal Rodriguez. Jeho zverenkyňa vyhrala najťažší turnaj relatívne hladko, ale neznamená to, že takto si bude počínať aj naďalej, „Koncentrovať sa na dôležité zápasy je náročné,. Ale zvykám si. Tohtoročné finále možno nebolo pre fanúšika najlepším, ale aspoň bola zábava.,“ povedala víťazná Belgičanka.


Súvisiace články