Sobota, 12. júna, 2021Meniny má Zlatko

Belgičanka Heninová-Hardennová prvou finalistkou dvojhry žien

TASR|20. aug 2004 o 21:57

Atény 20. augusta (TASR) - Belgická tenistka Justine Heninová-Hardennová sa stala prvou finalistkou ženskej dvojhry na olympijskom turnaji v Aténach. ...

Atény 20. augusta (TASR) - Belgická tenistka Justine Heninová-Hardennová sa stala prvou finalistkou ženskej dvojhry na olympijskom turnaji v Aténach. Svetová a turnajová jednotka zdolala v strhujúcom semifinále víťazku tohtoročného Roland Garros v Paríži a tretiu nasadenú Rusku Anastasiu Myskinovú v troch setoch 7:5, 5:7 a 8:6.

V zápase plnom zvratov mohla 22-ročná rodáčka z Liege rozhodnúť o postupe do finále už v druhom sete, keď za stavu 5:4 podávala na víťazstvo. Myskinovej sa však podarilo rebrejkom vyrovnať a získať dejstvo v pomere 7:5, pričom v treťom sete viedla už 5:1. Heninová však potvrdila, že je veľkou bojovníčkou a podaril sa jej nevídaný obrat. Vyrovnala na 5:5, za stavu 6:6 prelomila podanie Myskinovej a v nasledujúcej hre pred zrakmi prezidenta Medzinárodného olympijského výboru a krajana Jacquesa Roggeho spečatila postup do boja o zlatú medailu. Vo finále nastúpi Heninová-Hardennová proti víťazke súboja medzi Francúzkou Amelie Mauresmovou a Austrálčankou Aliciou Molikovou.

ženy - dvojhra - semifinále:

Justine Heninová-Hardennová (1-Bel.) - Anastasia Myskinová (3-Rus.) 7:5, 5:7, 8:6

Súvisiace články