Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Belenyesiová víťazne napriek zdravotnému hendikepu

Sportnet|Publikované 3. dec 2002 o 23:00

Košice - Víťazstvo na krasokorčuliarskej VC Košíc v juniorskej kategórii patrilo Jacqueline Belenyesiovej (na obr. na najvyššom stupni) z Kraso

Centra Košice, ktorá triumfovala pred oddielovou kolegyňou Martinou Kotradyovou a Annou Hornou (KO Slovan Ružinov Bratislava). Tešila sa z neho nielen mladá Košičanka, ale i trénerka, ktorá ju poriadne vystískala. "Teším sa. Konkurencia tu bola...," hovorí Jacqueline Belenyesiová, ktorej kategória, súťaž junioriek, patrila na VC Košíc ku tým kvalitnejšie obsadeným. "Išlo sa mi však celkom dobre. Akurát, že som predtým bola chorá, trochu nachladená, takže som nakoniec rozmýšľala, či vôbec pôjdem na preteky. Povedala som si, že pôjdem," dodáva pretekárka košického Kraso Centra.

Žiaden hendikep spočiatku viditeľný vôbec nebol. "V krátkom programe sa mi išlo celkom dobre, necítila som žiadne problémy. Až vo voľnej jazde. Tam už to bolo po druhej časti trochu horšie, už som cítila, že tak nevládzem," vysvetľuje Košičanka, ktorá sa i na VC Košíc predstavila s jazdou, ktorú piluje počas tejto sezóny. "Skočila som tam všetko, až na trojitého tulupa, keď som spadla. Na druhýkrát som si ho opravila... Ináč všetko v pohode."

O dva týždne sa Jacqueline predstaví na ružinovskom ľade v Bratislave. Na republikovom šampionáte však bude pretekať medzi seniorkami. "Pred pár dňami som bola v Bratislave na jedných pretekoch, skončila som na Veľkej cene Ružinova tretia."

Bronzový stupienok medzi seniorkami je pre talentovanú Košičanku určite pekným umiestnením - samozrejme, že pekným úspechom by bolo jeho zopakovanie na M SR. Jacqueline Belenyesiová by tak pokračovala v pozitívnom trende, na pretekoch v Banskej Bystrici, medzinárodných a kvalitne obsadených, skončila druhá, v Prešove prvá, v Nitre prvá, seniorskú účasť v Bratislave sme spomínalo, ako i výsledok z VC Košíc.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.