Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Belenyesiová stretla Jagudina

Sportnet|Publikované 18. apr 2006 o 22:00

PCHJONGJANG - Slovenská krasokorčuliarka Jacqueline Belenyesiová sa zúčastnila v KĽDR na veľkej exhibícii pri príležitosti osláv narodenín neobmedzeného vládcu krajiny Kim Čong-ila. Šancu cestovať do Pchjongjangu získala majsterka Slovenska vďaka českým .

PCHJONGJANG - Slovenská krasokorčuliarka Jacqueline Belenyesiová sa zúčastnila v KĽDR na veľkej exhibícii pri príležitosti osláv narodenín neobmedzeného vládcu krajiny Kim Čong-ila. Šancu cestovať do Pchjongjangu získala majsterka Slovenska vďaka českým kolegom. "Mali sme tam byť týždeň. Cestou sme však mali problémy, takže napokon sme v krajine strávili len tri dni. Ďakujem Bohu, že to bolo len tak krátko," povedala pre denník Korzár Belenyesiová.

Dvadsaťročná Slovenka neľutuje, že sa pobyt v KĽDR poriadne scvrkol. Dôvodom boli procedúry na amsterdamskom letisku a neskorší prílet do Ázie. Po príchode do Pchjongjangu zobrali krasokorčuliarom okamžite telefóny a pasy a dostali ako sprievod jednu Kórejčanku. "Zimný štadión bol v komplexe so stolnotenisovou či basketbalovou halou a plavárňou. Všetky budovy však vyzerali strašne staro, aj ten zimák. Inak bol však celkom pekný, myslela som si, že to bude horšie. Ani ľad nebol najlepší, boli tam i diery, ale na tréningu sme si nacvičili, kde nemáme stúpať," uviedla ďalej Belenyesiová, ktorá si odniesla zážitky aj z hotela, kde tiekla iba studená voda, kúrenie poriadne nefungovalo a svetlo pravidelne vypínali. Spoločnosť v izbách robili hosťom aj chrobáky. Belenyesiová má z hotela aj ďalšie zážitky: "Hrabali sa nám aj vo veciach. Dostali sme síce kľúč od izby, lenže zamknúť sa ním nedalo. Ráno sme odchádzali na vystúpenie a vracali sme sa až večer. Mne medzitým napríklad zmizli náušnice. Človek sa tam ani nemôže sťažovať. Trénerke zmizla voňavka, chlapcom botasky. Priniesli sme si tam jedlo, lebo sme vedeli, že to tam nebude určite nič extra, čo bolo aj pravdou. Vyparilo sa však ešte aj to jedlo..."

Strava bola pre krasokorčuliarov v KĽDR veľkým strašiakom. Čo jedli, ani poriadne netušia. "Na raňajky, obed i večeru bolo stále šesť chodov. Čo mi celkom chutilo, to boli sladké žemle. Palacinky sme však dostali bez cukru, mali sme aj mleté mäso, ale ktovie z čoho," poznamenala Jacqueline Belenyesiová.

V exhibícii vystúpilo asi dvadsať krasokorčuliarov, okrem slovensko-českej ekipy aj Rusi, Bielorusi, Uzbeci a Ukrajinci. Belenyesiová predviedla dvakrát svoj súťažný krátky program a raz voľnú jazdu. Na ľade sa predstavil aj Alexej Jagudin, ktorý sa pred niekoľkými rokmi rozlúčil s amatérskym ľadom. "Som rada, že som sa s ním mohla stretnúť na záverečnej párty. Predtým som ho videla na ME v Bratislave, ale až teraz som s ním aj hovorila," povedala Jacqueline, ktorá sa v minulosti stretla už aj s ďalšou ruskou hviezdou Pľuščenkom. (sita)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.