Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Beľania proti Dubovej ukázali dve herné tváre

Sportnet|Publikované 23. nov 2006 o 23:00

Spišská Belá - V predposlednom kole 1. ligy mužov volejbalisti Slavoja Spišská Belá hrali opäť v domácom prostredí. Privítali družstvo z Dubovej,

ktoré je v tabuľke jedno miesto pred nimi. Aj keď všetkých čaká ešte odvetná časť, pravdepodobne medzi tými dvoma družstvami sa rozhodne o štvrtom, ktoré bude hrať v tej lepšej skupine v druhej časti súťaže. Podľa doterajších výsledkov sa dá očakávať, že v prvej štvorke budú Svidník, ktorý je zatiaľ bez prehry, potom Hriňová, Revúca a jeden z dvojice Dubová - Spišská Belá. Ostatné družstvá budú hrať o umiestnenie v druhej štvorke. Pod týmto tlakom nastupovali domáci na toto dvojstretnutie. Začali výborne a v prvom zápase to potvrdili hladkým víťazstvom. V druhom sa im však už tak nedarilo a o body sa so svojim súperom rozdelili. Skomplikovali si cestu do prvej štvorky. Ešte ich čaká v siedmom kole Bardejov a potom, na začiatku odvetnej časti, cestujú do Svidníka.

1. zápas: Slavoj Spišská Belá - VK Iskra Dubová 3:0 (11, 14, 18)

Na prvý set nastúpili: R. Kušnirák, Ľ. Bréda, R. Krett, M. Banczik, J. Milaňák a J. Dobeš za domácich, M. Murgaš, M. Skladaný, M. Krmela, M. Liman, P. Andrejčák a I. Daniška za hostí. Tí Murgašom na podaní otvárali zápas, získali prvý bod. Ľubo Bréda na podaní získal dva body a domáci postupne zvyšovali svoj náskok na 6:3, 8:4, 12:6, hrali s elánom, darilo sa im zvýšiť na 14:7, 21:11. Nový hráč domácich M. Nadayi striedal Kretta, posledný na podaní Banczik ukončil set na 25:11. V dobrom tempe pokračovali Beľania aj v druhom sete. Prvé tri body síce získali hráči Dubovej, ale domáci hneď vyrovnali, získali vedenie 6:3 a postupne ho zvyšovali

na 8:4, 12:7, 17:11. J. Kretta v poli vystriedal M. Nadayi. Dubová mala dva oddychové časy pri stave 3:6 a 9:17. Domáci dobrým útokom aj obranou získali prevahu a vyhrali set 25:14. Tretí set sa podobal druhému. Podaním začínali hostia, získali tri body, domáci vyrovnali na 3:3, 4:4, ešte bolo 6:6. Dobré smeče Dobeša, Milaňáka, Banczika a rýchliky Kretta padali na pole súpera, zvyšovali náskok a v pohode zvíťazili 25:18.

Zápas trval len 55 min. Rozhodovali Bohumil Toporcer z Lipian a Štefan Derevjanik z Ľubice.

2. zápas: Slavoj Spišská Belá - VK Iskra Dubová 2:3 (-22, 15, -23, 15, -6)

Po hladkom víťazstve v prvom zápase a hlavne s elánom hrajúcich a dobre rozbehnutých domácich sa očakávalo hladké víťazstvo aj v druhom zápase, navyše keď Dubová nie je už taká slávna z minulosti, keď úspešne hrali vo federálnej 1. lige. Ich mladší nasledovníci sa však nechceli len tak ľahko vzdať. Družstvá nastúpili v základných šestkách ako v prvom zápase. Cez štyridsaťminútovú prestávku medzi prvým a druhým zápasom akoby čerstvý tatranský vzduch oživil hráčov hosťujúceho družstva. U domácich nastal nepochopiteľný zvrat. Na začiatku prvého setu viedli 3:1, 7:4. Dobeš pokazil podanie, Daniška na podaní u súpera získal päť bodov a už viedli 9:8, 10:9, 11:10 a tak sa to ťahalo do 21:21. Keď mali domáci urobiť rozhodujúci krok pre náskok, pokazili podanie alebo smeč a zase bol stav vyrovnaný. Naopak, hostia zabodovali a strhli víťazstvo na svoju stranu 25:22. V druhom sete domáci ožili. Na podaní začínal Rasťo Kušnirák, získali prvý bod, pri podaní R. Kretta ďalšie tri a náskok postupne zvyšovali na 6:3, 9:7, 11:8 a vyhrali ho 25:15. Na sety 1:1 a dobre rozbehnutí mali vyhrať 3:1. V treťom sete už na začiatku začali opäť robiť staré chyby. Kazili podania, príjem aj útok. Smečom Andrejčáka, Vaneka a Skladaného nedokázali účinne čeliť, Dubová stále viedla 6:3, 9:5, 11:7, 21:17 - domáci mali oddychový čas, hneď na to pokazili podanie a hostia set vyhrali 25:23. Štvrtý set bol zo všetkých najlepší. Domáci začali podaním. Pri podaní Brédu získali päť bodov, potom zase pri Banczikovom podaní štyri. Už dávno v takej šnúre nemali úspešné podanie. Viedli 6:1, 12:5, 14:8, v celom sete nepokazili ani jedno podanie, úspešne smečoval Dobeš, Bréda, Maliňák aj Banczik. Rýchliky sa darili Krettovi. Hostia vychytali v poli veľa lôpt, a tak to bol veľmi kvalitný a zaujímavý set. Ľ. Bréda úspešným podaním začal set a aj posledným ho skončil na 25:15.

Vo volejbale sú možné všelijaké zvraty, ale až také v mužskom volejbale sú zriedkavé. Vyhrať set na štrnásť alebo pätnásť a ďalší hneď prehrať, to sa stáva skôr v dievčenskom volejbale. V tomto zápase to však tak bolo. Toľko zvratov v jednom zápase sa nevidí len tak často! Napriek peknej hre a vysokému víťazstvu v predchádzajúcom sete, v piatom - rozhodujúcom sa domáci úplne rozpadli. Aj keď nepokazili podanie, urobili viac taktických chýb v poli, aj na sieti. Od začiatku prehrávali. Pri otočke to bolo už 8:4 a ani po zmene strán sa to nezlepšilo. Nedokázali odolávať útoku súpera a set prehrali zahanbujúco 15:6 a celý zápas 3:2.

Zápas trval 1 hod. 40 min. Rozhodovali Š. Derevjanik a B. Toporcer.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.