Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Beh na lyžiach: V Oberstdorfe Skvelý návrat Slovákov

TASR|Publikované 21. jan 2006 o 15:55

Oberstdorf 21. januára (TASR) - Skvelým spôsobom sa do seriálu Svetového pohára FIS v behu na lyžiach po pauze spôsobenej virózou vrátili dvaja slovenskí ...

Oberstdorf 21. januára (TASR) - Skvelým spôsobom sa do seriálu Svetového pohára FIS v behu na lyžiach po pauze spôsobenej virózou vrátili dvaja slovenskí reprezentanti Martin Bajčičák i Ivan Bátory. V sobotňajšom skiatlone na 2x15 km v nemeckom Oberstdorfe skončil Bajčičák na 13. priečke a zároveň si pripísal prvých 20 bodov v sezóne, jeho krajan Bátory dobehol o dve miesta za ním a polepšil si o 16 bodov na aktuálnych 76.

Dramatické preteky v dejisku vlaňajších majstrovstiev sveta vyhral domáci líder SP Tobias Angerer, ktorý v záverečnom špurte zdolal Švéda Andersa Södergrena, tretí skončil ďalší Nemec René Sommerfeldt a štvrtý prekvapujúco Rakúšan Martin Tauber.

Výsledky, skiatlon:

Muži (2x15 km): 1. Tobias Angerer (Nem.) 1:14:09,7, 2. Anders Södergren (Švéd.) +0,4, 3. René Sommerfeldt (Nem.) +25,2, 4. Martin Tauber (Rak.) +27,3, 5. Giorgio Di Centa (Tal.) +32,4, 6. Jens Filbrich (Nem.) +36,6, 7. Jaak Mae (Est.) +42,5, 8. Mathias Fredriksson (Švéd.) +1:10,0, 9. Nikolaj Pankratov (Rus.) +1:19,5, 10. Reto Burgermeister (Švajč.) +1:20,6, ..., 13. Martin BAJČIČÁK +1:26,4, 15. Ivan BÁTORY (obaja SR) +1:30,8