Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Beer si zaskáče na majstrovstách Európy

Lukáš Beer. Momentálne slovenská jednotka medzi výškarmi. (Autor: archív L. Beera)
Sportnet|Publikované 25. jún 2014 o 22:00

Zdá sa, že výprava slovenských atlétov na tohtoročné majstrovstvá Európy v Zürichu bude mať silný východniarsky prízvuk.

Zdá sa, že výprava slovenských atlétov na tohtoročné majstrovstvá Európy v Zürichu (12. – 17. augusta) bude mať silný východniarsky prízvuk. Medzi úspešných limitárov sa zaradil aj 24-ročný výškar z Košíc (Slávia TU) Lukáš Beer. Pre súčasnú slovenskú jednotku to bude premiéra v reprezentačnom tričku na vrcholnom atletickom podujatí.

KOŠICE. Lukáš Beer splnil nominačné kritériá Slovenského atletického zväzu na európsky šampionát už začiatkom júna, keď si v 2. kole Atletickej ligy 2014 na Štiavničkách v Banskej Bystrici vylepšil „absolútny osobák“ o 1 centimeter, na 226, čím sa na sezónnom rebríčku vyšplhal na najvyššiu pozíciu medzi slovenskými výškarmi.

Prekvapenie? „Ani nie. Ale som veľmi rád, že som momentálne slovenskou jednotkou. No niekto z chlapcov sa určite ešte zlepší. Limit do Zürichu máme splnený už dvaja (i Matúš Bubeník – pozn. red.), a ostatní si asi trochu dávajú na čas, a sústreďujú sa zrejme na majstrovstvá Slovenska. Môžem povedať, že som nečakal ten limit tak skoro, ale som veľmi rád, že sa mi to podarilo prakticky na začiatku sezóny. Chvalabohu, tak mám aspoň viac času dobre sa pripraviť na Zürich. Myslím si, že to bol aj dôsledok zimnej prípravy, ktorá bola pre mňa prakticky ideálna.“

Na umiestnenie nemyslí

Slovensko by v Zürichu mohlo vo výškarskom sektore dokonca vyčerpať maximálny limit – tri miestenky, ale všeobecne, na chýrnom Letzigrunde si zabehá, zaskáče alebo zavrhá nezvyčajne vysoký počet slovenských atlétov.

„Určite je to veľmi pekné pre našu atletiku, keď budeme mať na majstrovstvách Európy takú početnú výpravu. Aj východniarov tam bude dosť, a nejaké hlášky v našom nárečí tam určite padnú,“ zasmial sa 24-ročný Košičan, ktorý po očku sleduje aj svojich potenciálnych konkurentov nad európskou latkou.

„Samozrejme, že ich výkony sledujem, a pre mňa bude každý z borcov, ktorý príde do Zürichu, súperom, aj keď na umiestnenie vôbec nemyslím. Pre mňa bude dôležitý výkon, a myslím si, že keď to bude okolo osobáku, 227 či 228, tak by z toho mohol byť aj dobrý výsledok,“ vraví reprezentačný novic.

Premiéru v tričku so štátnym znakom Slovenska mal minulý víkend v II. lige majstrovstiev Európy tímov v Rige.

A parádnu! Lukáš Beer bol jedným zo štyroch slovenských víťazov v 20 vypísaných disciplínach. Aj napriek jeho plnému bodovému prínosu však Slovensko z II. ligy vypadlo.

„Je to veľká škoda, ale aspoň si môžem povedať, že som vydal zo seba všetko, a získal som pre naše farby maximálny počet bodov. Aj keď v tom chlade, v sobotu bolo iba štrnásť stupňov, to vôbec neboli ideálne podmienky, lebo ja mám rád skôr teplo.“

Formu bude ladiť doma

S trénerom Jaroslavom Rusnákom ešte musia popracovať na strategickom pláne prípravy na európsky šampionát, ale príležitostí na nejaký solídny európsky míting pred Zürichom veľa nemajú.

„Skôr si myslím, že prakticky žiadnu, takže príprava na majstrovstvá Európy bude v domácich podmienkach, na štadióne TU v Košiciach. Nemusím to nijako siliť pred Zürichom, formu si otestujem na majstrovstvách Slovenska a v Atletickej lige,“ vraví slovenský reprezentant.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.