Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Bednarčík nechal gól Pazúrovi

Gól na 1:0. Lukáš Bednarčík prekonáva hosťujúceho brankára. (Autor: Richard Hudeček)
Sportnet|Publikované 11. apr 2012 o 22:00

Bez víťaza sa skončil šláger prvého jarného kola v V. lige podtatranskej medzi lídrom z Popradu-Veľkej a v tabuľke do nedele druhými Hrabušicami.POPRAD-VEĽKÁ. Po bezgólovom prvom polčase sa v 70. minúte ujali vedenia domáci, no už o päť minút na to prišla rýchla odpoveď hostí a body sa pod Tatrami napokon delili.

V oficiálnom zápise o stretnutí figuruje ako autor gólu domácich Roman Pazúr. My sme však videli, že loptu ešte pred bránkovou čiarou tečoval Lukáš Bednarčík, ktorého sme po zápase oslovili.

„Myslím si, že bod je pre oba tímy zaslúžený, no mohli sme mať aj tri. Na šance sme boli o niečo lepší ako súper. Hoci sme trénovali počas celej zimnej prestávky, na ihrisku menej, lebo sa to príliš nedalo. Atmosféra v hľadisku bola výborná, počasie na futbal tiež nebolo zlé, škoda však straty dvoch bodov,“ povedal L. Bednarčík, ktorý svoj gól podľa vlastných slov prenechal skúsenejšiemu Pazúrovi.

„Bol tam možno nejaký teč, ale rád to nechám Romanovi. Najviac nás však mrzí to, že sme vedenie neudržali, neodkopli sme loptu a súper vyrovnal. Naším cieľom je vyhrať piatu ligu,“ dodal L. Bednarčík.

Cieľ neprehrať splnili

Hostia z Hrabušíc pricestovali pod Tatry s cieľom neprehrať, čo sa im napokon podarilo.

„Na prvé kolo jarnej časti to bol celkom slušný výkon v podaní oboch celkov. Dovolím si povedať, že to bol vyrovnaný zápas, aj keď ku koncu sme mali trochu viac fyzických síl. Vyšlo nám jedno striedanie, škoda, že nevyšlo aj to druhé. Čo sa týka prostredia aj futbalu, bol to nadpriemerný piatoligový duel. Mali sme možno aj vyššie méty ako neprehrať, ale bod z tohto ihriska je veľmi pekný. Sme spokojní. Oba tímy tam mali šance a mohli rozhodnúť. V širokom okolí sa v piatej lige nehrá taký futbal, ako sa hral teraz tu v Poprade-Veľkej. Bol to pravý šláger kola,“ konštatoval funkcionár Hrabušíc Peter Jendrál.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.