Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Bedmintonisti Rožňavy začali sezónu víťazne

Ilustračné foto. (Autor: TASR/AP)
Peter Podolinský|Publikované 26. okt 2016 o 22:00

V III. lige Východ zmiešaných družstiev dospelých bude mať sezóna tri kolá a skončí sa v decembri.

ROŽŇAVA. Nová sezóna sa začala aj pre bedmintonistov rožňavského KGB. Vzhľadom na zmeny v organizácii súťaží bude aktuálna sezóna skrátená. V III. lige Východ odohrajú družstvá tri kolá.

Prvé sa konalo 8. októbra v Rožňave a v Poprade.

Rožňavský klub sa s ohľadom na vyššie spomenuté rozhodol prihlásiť oba tímy do III. ligy. V prvom kole sa im darilo.

„Oba tímy víťazne zvládli zápasy s družstvami BKT Trebišov B a BK Sabinov, vo vzájomnom zápase sa zrodila remíza. Dúfam, že tento úspešný vstup do súťaže bude pokračovať ďalšími bodovými ziskami v 2. kole 19. novembra v Huncovciach,“ povedal prezident KGB Oskar Lörinc.

KGB Rožňava má svoje želiezka v súťažiach jednotlivcov. V prvý októbrový deň sa Jaroslav Čiško a Patrícia Francisková zúčastnili na turnaji GP A starších žiakov U15 v Bratislave.

Jaroslav Čiško v dvojhre vypadol až v semifinále s celkovým víťazom, vo štvorhre chlapcov so spoluhráčom Samuelom Slosiarikom aj v mixe so spoluhráčkou Michaelou Dibdiakovou skončil na výbornom 3. mieste.

Patrícia Francisková medzi dievčatami, bohužiaľ, vypadla už v 1. kole.

Fakty

Výsledky, III. liga Východ, 1. kolo:

Rožňava – Trebišov B 8:0 (16:2), Rožňava B – Trebišov B 5:3 (12:6), Rožňava B – Sabinov 5:3 (11:8), Rožňava – Sabinov 7:1 (15:3), Rožňava – Rožňava B 4:4 (9:10), Trebišov B – Sabinov 3:5 (7:12).

Autor: Peter Podolinský

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.