Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Bedmintonisti Lokomotívy brali v Prešove tri prvenstvá

Olympionička Monika Fašungová dominovala aj na turnaji v Prešove. (Autor: TASR)
Sportnet|Publikované 21. jan 2013 o 10:36

Na bedmintonovej Grand Prix v Prešove vyhrali dvojhry Jarolím Vícen a Monika Fašungová.

PREŠOV. Počas víkendu sa v Prešovskom bedmintonom centre uskutočnil tretí turnaj Grand Prix kategórie A dospelých.

Za účasti 73 hráčov z rôznych klubov Slovenska turnaj organizoval bedmintonový oddiel Lokomotíva Košice.

Bol jednou z posledných domácich kvalitných previerok hráčov pred majstrovstvami Slovenska, ktoré budú v apríli v Trenčíne.

Darilo sa košickým a prešovským hráčom

Na turnaji sa najviac darilo košickým a prešovským bedmintonistom.

Štartovala aj slovenská olympionička Monika Fašungová, ktorá háji farby CEVA Trenčín. Hoci nebola v pozícii nasadenej jednotky, svoje kvality potvrdila a stala sa víťazkou turnaja, keď vo finále zdolala hráčku BC Prešov Zuzanu Orlovskú.

Víťazom mužskej dvojhry sa stal Jarolím Vícen (Lokomotíva Košice). Ten si vo finále v dvoch setoch poradil s Lukášom Klačanským z CEVA Trenčín.

Finále ženskej štvorhry ovládol východ, keď sa v ňom stretli Gabriela Zabavníkova a Júlia Polačková (Lokomtíva Košice), ktoré si v dvoch setoch poradili s Ivanou Kubíkovou a Zuzanou Orlovskou (BC Prešov).

Finále miešanej štvorhry sa nieslo v tom istom znamení. Dvojica z Lokomotívy Košice, Matej Tomčík a Júlia Turzáková, sa po trojsetovej bitke tešili z víťazstva nad prešovskou dvojicou Vladimír Závada, Zuzana Orlovská.

V mužskej štvorhre si sily zmerali hráči Spojov Bratislava, Marián Šulko s Jurajom Vachálkom, ktorí si v dvoch setoch poradili s dvojicou Martin Kožár, Jarolím Vícen (Lokomotíva Košice).

Bez najlepších juniorov

Juniorskí reprezentanti na turnaji chýbali. Počas víkendu absolvovali medzinárodný juniorský turnaj v Poľsku pod názvom 24.th Plock Junior international 2013, ktorý bol dotovaný sumou 10 000 dolárov.

Najväčší úspech dosiahol Matej Hliničan, hráč M-Športu Trenčín, ktorý prehral až vo finále s Holanďanom Justinom Teeuwenom.

V ženskej dvojhre ostala pred bránami finále Martina Repiská, hráčka Slávie TU Zvolen, keď prehrala s Ukrajinkou Anastasiou Dmytrišinovou.