Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Beckham: "Ukázali sme charakter"

Sportnet|Publikované 14. okt 2002 o 00:00

Bratislava - Je zaujímavé, že v ankete na webstránke anglickej Futbalovej asociácie (FA) pri otázke, kto zo stredopoliarov môže dať Slovensku gól,

hlasovalo až 40% fanúšikov za Paula Scholesa, 30% za Stevena Gerrarda a 28% za Davida Beckhama. Nakoniec gól nedal ani Scholes (ktorý hral v 50. zápase za Anglicko), ani veľmi dobre hrajúci Gerrard, ale práve najväčšia hviezda anglického tímu, zároveň jeho kapitán David Beckham.

Čo hovoríte na tento zápas?

"Vedeli sme, že to bude veľmi náročný a musím povedať, že aj bol. Najmä v prvom polčase hrali Slováci výborne a trochu nás svojou hrou zaskočili. Navyše, hralo sa v náročných podmienkach, na ťažkom teréne. Utrpel ním futbal, na takomto teréne sa však futbal pre diváka veľmi hrať nedá. Po členky sme boli zaborení v blate, takže na nejaké kombinácie sa nedalo pomyslieť. Aj keď samozrejme, obe mužstvá hrali v rovnakých podmienkoch, takže to musíme zobrať aj takto. Aj keď, ja som na takto teréne hral možno pred pätnástimi rokmi, ešte v amatérskej lige."

Ukázali ste i nie príliš vyberavé zákroky, keď ste protihráča sekli cez obe nohy.

"Aj kvôli terénu sa v zápase párkrát zablyslo a bolo i pár ostrejších zákrokov, celkovo to však bol obojstranne veľmi férový zápas. A ten zákrok? Z mojej strany to nebol úmysel."

Nebolo to pekné víťazstvo.

"Získali sme veľmi dôležité tri body. To bol náš cieľ a splnili sme ho. Najdôležitejšie bolo, aby sme do tejto kvalifikácie vyštartovali víťazstvom nad Slovenskom."

Čo rozhodlo?

"V druhom polčase sme sa vrátili do hry a dokázali sme obrátiť skóre zápasu. Bolo to vzrušujúce, najmä, keď sa hralo na takom ihrisku. Myslím, že sme, všetci hráči, ukázali charakter. Pomohla ku tomuto aj zmena nášho rozostavenia, keď sa Scholes mal tlačiť vpredu viac ku Michaelovo Owenovi. My sme mladý tím, určite nebolo ľahké otáčať stav stretnutia."

Čo vyrovnávajúci gól Anglicka?

"Keď rozohrávam podobné situácie, snažím sa o to, aby lopta smerovala do brány. V prípade, že sa jej nikto nedotkne, z toho môže vzniknúť niečo také, čo vzniklo dnes, keď to skončilo v bráne a bolo to z dobrých 40 yardov (1 yard = 0,9144 metra. Michael mi potvrdil, že sa lopty nedotkol."

Registrovali ste atmosféru na štadióne. Stret polície a fanúšikov, pokrikovanie na Heskeyho a Ashleyho Colea?

"Registroval som aj jedno, aj druhé. Problémy s našimi fanúšikmi, to je jedna vec. Ku tomu nemám čo povedať. Ale najpodstatnejším momentom dnešného zápasu boli prejavy rasizmu voči našim hráčom. Snažili sme sa to ignorovať, hrať a nevnímať to, ale jednoducho to úplne nešlo. Vnímali sme to silno."

Súvisiace články