Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Beckham chce prvý krok k európskemu zlatu spraviť v Bratislave

Sportnet|Publikované 11. okt 2002 o 22:00

Bratislava - Suverénne najväčšou hviezdnou dnešného zápasu bude záložník Manchestru United David Beckham. Populárny hráč je zároveň jednou z

najmedializovanejších osobností sveta, čomu zodpovedala i hektická atmosféra pri jeho príchode medzi novinárov. V podmienkach, smerujúcich ku domácemu prostrediu pre anglické médiá Beckham ukázal, že vie, čo žurnalisti robia pre jeho imidž. Odpovedal trpezlivo, aj na naše otázky, ktoré sa retrospektívne vrátili k Lige šampiónov v Košiciach (kde za Manchester nastúpila štvorica s dnešného anglického kádra - Gary Neville, David Beckham, Paul Scholes a Nicky Butt).

***

Aký zápas očakávate?

"Čaká nás veľmi ťažký zápas. Ale nakoniec každý zápas v kvalifikácii bude ťažký a náročný. Dnes ľahký zápas nepoznáte, taký nás nebude čakať ani v sobotu."

Poznáte dobre slovenský tím?

"Zatiaľ sme toho veľa nevideli, pozrieme si ešte pozorne zápas Turecko - Slovensko. Videli sme však pár momentov z iných zápasov. Silu súpera rešpektujeme, uvedomujeme si však aj tú svoju."

Ktoré výhody stoja na strane Slovákov?

"Doma je doma, práve to bude najväčšia výhoda slovenského tímu. O to bude tento zápas ťažší, s tým sa však musíme vyrovnať."

Ste kapitánom svojho mužstva.

"Veľmi ma to teší, že som kapitánom národného tímu svojej krajiny. Je to krásne, ale je to i zaväzujúce voči fanúšikom."

Je to vzrušujúce?

"Je to predovšetkým krásne."

Ale je to i zaujímavé, ste kapitánom Anglicka a nie ste kapitánom Manchestru United.

"Presnejšie: momentálne ním som, pretože Roy Keane teraz absentuje. Až sa však vráti, kapitánom Manchestru bude zas on."

Myslíte, že on je tým správnym mužom s kapitánskou páskou v United?

"Som o tom presvedčený, Roy si to zaslúži."

Ako s odstupom času hodnotíte MS 2002?

"Myslím, že sme hrali dobrý futbal. Na šampionáte sme podľa môjho názoru rozhodne nesklamali. Ani seba ani svojich futbalových fanúšikov. Asi sme mohli dosiahnuť viac, určite sme si však neurobili hanbu."

Čo zápas s Brazíliou? Máta vás ešte?

"Hmmm... Nie. Nechcem sa však k tomuto stretnutiu vracať. Prehrali sme s budúcim majstrom sveta, čo o niečom svedčí. Možno sme však prehrať nemuseli..."

Bude hrať Anglicko v Bratislave niečo iné ako na MS?

"Nemyslím, že potrebujeme meniť náš štýl hry. To, čo nám prinieslo úspech, asi meniť netreba. Samozrejme, že sa prispôsobíme okolnostiam, podmienkam i štýlu súpera."

Do anglickej reprezentácie sa vrátil po päťmesačnom zranení Gary Neville s ktorým ste zohratí s klubu. Na MS však s vami pekne spolupracoval Danny Milles, ktorý vás podporoval naozaj kvalitne. Tento post je zároveň jedným z najväčších otáznikov Anglicka...

"Na šampionáte sa mi dobre hralo s Danny Millesom, v Manchestri sa mi dobre hrá s Gary Nevillem. Nechcem do toho trénerovi vstupovať, viem sa bez problémov prispôsobiť obom alternatívam."

Poznáte Szilárda Németha? Čo naňho hovoríte?

"Viem to tom, že strieľa góly za Middlesbrough. Myslím, že je to dobrý futbalista. Middlesbroughu i jemu sa momentálne darí, hráč by teda mal byť v pohode, budeme si naň musieť dať pozor."

Priame kopy máte natrénované dobre?

"Trénujem ich v Manchestri United pravidelne. Samozrejme, že len privítam príležitosť, keď sa mi naskytne príležitosť nejaký si v zápase kopnúť (úsmev)..."

Anglická reprezentácia je jednou z najlepších v Európe i na svete. Má na európske zlato?

"Sme mladý tým, ktorý sa ešte stále môže zlepšovať. Ale myslím, že sa zlepšuje neustále. Našou túžbou je dosiahnuť maximum toho, do čoho teraz vstupujeme. Myslím, že už nastal čas, aby toto mužstvo niečo dosiahlo. Musíme však preto urobiť všetko. Dúfam, že prvý krok urobíme už v Bratislave."

Spomínate si na Ligu šampiónov spred piatich rokov a zápas v Košiciach?

"Jasné že si na to dobre pamätám. Bol to z našej strany veľmi dobre zvládnutý zápas."

Manchester v Košiciach vyhral 3:0. Mali sme dojem, že to dosiahol ľahko.

"Tak to teda nie. Určite to nebol ľahký zápas, skôr naopak."

Začiatkom týždňa ste si ľahko poranili lýtko.

"Je to v poriadku. Cítim sa úplne fit."

V Anglicku beží v kinách film s názvom Dohnať Beckhama. Spieva v ňom vaša manželka. Už ste ten film videli?

"Samozrejme, už som si to pozrel."

A čo naň hovoríte?

"Je to celkom dobrý film. Odporúčam."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.