Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Becker je novým šéftrénerom Djokoviča, Vajda zostáva

Srbský tenista Novak Djokovic a jeho tréner Marián Vajda. (Autor: SME / TOMÁŠ BENEDIKOVIČ)
TASR|18. dec 2013 o 11:58

Nemecká legenda v realizačnom tíme svetovej tenisovej dvojky bude úzko spolupracovať aj so slovenským koučom Mariánom Vajdom.

BELEHRAD. Niekdajší úspešný tenista Boris Becker sa od nového roku stane hlavným trénerom Novaka Djokoviča.

Nemecká legenda tak v realizačnom tíme svetovej tenisovej dvojky bude úzko spolupracovať aj so slovenským koučom Mariánom Vajdom.

Informáciu priniesli viaceré zahraničné zdroje a aj agentúra DPA.

Vajda je trénerskou dvojkou

Okrem Vajdu zostávajú v trénerskom štábe Djokoviča aj Miljan Amanovič, Saša Jezdič i kondičný kouč Gebhard Phil-Gritsch.

Štyridsaťšesťročný Becker pocestuje so srbským tenistom na všetky štyri grandslamové turnaje i na podujatia Masters v Dubaji, Miami, Monte Carle, Ríme, Cincinnati, Šanghaji, Paríži a Londýne.

Vajda bude mať na starosti turnaje v Indian Wells, Madride, Toronte a Pekingu.

"Som nadšený, že mám možnosť spolupracovať s Borisom. Je ozajstnou legendou, má obrovské tenisové znalosti a jeho skúsenosti mi určite pomôžu v získavaní trofejí najmä na grandslamových turnajoch a podujatiach Masters 1000. Tie sú pre mňa prioritou. Okrem toho je aj skvelým človekom a som presvedčený, že skvele zapadne do nášho tímu. S Vajdom vytvoria víťaznú kombináciu," povedal Djokovič.

"Pociťujem hrdosť, že ma prizvali ako hlavného kouča do Novakovho štábu. Teším sa na túto kooperáciu. Som presvedčený, že spoločne môžeme dosiahnuť vynikajúce výsledky. Urobím všetko, čo bude v mojich silách, aby som mu prospel pri útoku na ďalšie grandslamové a iné významné trofeje," povedal Becker.

Becker doteraz komentoval

Becker po ukončení aktívnej kariéry v roku 1999 pôsobil ako tenisový odborník a analytik, pričom komentoval obe grandslamové víťazstvá Andyho Murraya pre televízne stanice Sky Sports a BBC.

Nemecký milovník pokru vyhral počas aktívnej šesťkrát grandslamový turnaj a vo Wimbledone triumfoval ako 17-ročný v roku 1985.

Súvisiace články