Streda, 27. októbra, 2021Dnes je Deň černovskej tragédie, Meniny má Sabína

Beckenbauer vylúčil špekulácie o nekalej podpore Nemecku pre MS 2006

TASR|21. apr 2003 o 14:48

Berlín 21. apríla (TASR) - Bývalý prezident nemeckého futbalového klubu Bayern Mníchov Franz Beckenbauer vylúčil v pondelok akékoľvek špekulácie, že ...

Berlín 21. apríla (TASR) - Bývalý prezident nemeckého futbalového klubu Bayern Mníchov Franz Beckenbauer vylúčil v pondelok akékoľvek špekulácie, že Bayern sa v roku 2000 snažil predajom televíznych práv na priateľské zápasy ovplyvniť niektoré národné zväzy v propech nemeckej kandidatúry na MS 2006. Bayern sa mal o podporu pokúšať v spolupráci so švajčiarskou spoločnosťou CWL blízkou mediálnemu magnátovi Leovi Kirchovi.

"Ten, kto tvrdí, že šampionát môžete dostať priateľskými zápasmi, nemá poňatia, o čom hovorí," zareagoval Beckenbauer na vyhlásenia médií. "Hlasovanie o pridelení MS bolo správne z každého aspektu," dodal majster sveta z roku 1974.

Podľa Süddeutsche Zeitung Bayern a CWL ponúkli futbalovým zväzom Malty, Thajska, Trinidadu a Tobago a Tuniska od 250.000 do 300.000 dolárov za televízne práva na priateľské stretnutia bavorského veľkoklubu. Zverenci trénera Ottmara Hitzfelda nastúpili proti Thajsku v júni 2000, duely proti Malte a tuniskému klubu Esperance odohrali v januári 2001. Süddeutsche Zeitung tiež tvrdilo, že k uzavretiu dohôd došlo tesne predtým, ako Medzinárodná futbalová federácia (FIFA) pridelila v júni 2000 Nemecku svetový šampionát v roku 2006. Prezidentom organizačného výboru pre MS sa stal dovtedajší prezident Bayernu Franz Beckenbauer.

Bayern čelí v súčasnosti viacerým problémom, vrátane pokuty od Nemeckého futbalového zväzu (DFL) vo výške 3 miliónov eúr za zmluvu hodnote 21,5 milióna eur, ktorú mníchovský klub podpísal s Kirch Media. Klub navyše prehral posledné dva ligové zápasy a jeho náskok na čele tabuľky sa znížil na 11 bodov. Mníchovčania prehrali cez víkend s rivalskou Borussiou Dortmund 0:1.

Súvisiace články