Streda, 1. decembra, 2021Meniny má Edmund

Beckenbauer pohrozil presunutím Bayernu do talianskej ligy

TASR|21. mar 2003 o 19:13

Berlín 21. marca (TASR) - Prezident nemeckého futbalového klubu Bayern Mníchov Franz Beckenbauer v piatok pohrozil, že mužstvo opustí nemeckú bundesligu ...

Berlín 21. marca (TASR) - Prezident nemeckého futbalového klubu Bayern Mníchov Franz Beckenbauer v piatok pohrozil, že mužstvo opustí nemeckú bundesligu a bude hrávať v talianskej Serii A v prípade, že bude musieť zaplatiť milióny eúr za kontroverznú marketingovú zmluvu.

V rozhovore pre denník Bild Beckenbauer odmietol návrh, aby Bayern zaplatil ostatným klubom bundesligy 21,5 milióna eúr, ktoré dostal za tajný predaj marketingových práv finančne ohrozenej ksupine Kirch Media. "Od nás nič nedostanú, ani cent. Liga našou zmluvou s Kirchom nič nestratila. V najhoršom nás môžu obviniť, že sme porušili pravidlá o poskytovaní informácií," povedal Beckenbauer. Podľa Bayernu jeho tajná zmluva s Kirchom nikomu nepoškodila, vedenie Nemeckej futbalovej ligy (DFL) však musí rozhodnúť, či bavorský klub neporušil pravidlo o centrálnom marketingu. Táto dohoda totiž zabezpečuje klubom bundesligy podiely z celkovej sumy získanej predajom televíznych práv. Na otázku, čo v prípade, že by DFL žiadala nielen pokutu 500.000 eúr, ale aj peniaze zo zmluvy, Beckenbauer odpovedal: "Potom by sa bundesliga musela vyposriadať s tým, že Bayern v nej nebude. Pôjdeme do talianskej ligy a budeme hrať proti Juventusu, AC Miláno a AS Rím."

Súvisiace články