Sobota, 19. júna, 2021Meniny má Alfréd

Beckenbauer favorizuje Francúzov na majstrovský titul

TASR|9. jún 2004 o 10:20

Frankfurt 9. júna (TASR) - Aj napriek tomu, že nemeckým reprezentantom generálka na blížiace sa EURO príliš nevyšla, podľa legendárneho "Kaisera" Franza ...

Frankfurt 9. júna (TASR) - Aj napriek tomu, že nemeckým reprezentantom generálka na blížiace sa EURO príliš nevyšla, podľa legendárneho "Kaisera" Franza Beckenbauera nie je po domácej zahanbujúcej prehre 0:2 s Maďarskom žiadny dôvod k panike. Najrešpektovanejšia postava nemeckej futbalovej histórie sa v rozhovore pre Frankfurter Allgemeine Zeitung snažila upokojiť fanúšikov, že tím trénera Rudiho Völlera dôjde na kontinentálnom šampionáte minimálne do semifinále.

"Rudi mal vždy šťastie. Či už ešte ako hráč, alebo teraz ako tréner. Dúfam, že mu to ešte vydrží. Môj názor je taký, že nemecký tím dovedie až do semifinále ME," vyhlásil populárny "cisár", ktorý v role kouča získal s Völlerom v kádri pred štrnástimi rokmi titul na majstrovstvách sveta v Taliansku.

Beckenbauerov optimizmus je založený tiež na výsledku posledného svetového šampionátu, kam Völlerov tím odchádzal s "malou dušičkou" a s ešte menšou podporou nemeckých fanúšikov a expertov, no nakoniec sa prekvapivo prebojoval až do finále. "Pred dvoma rokmi dokázal, že je schopný vytvoriť turnajové mužstvo. Verím, že aj teraz predstaví dobrý, predovšetkým kondične veľmi silný výber," dodal Beckenbauer.

Podľa prezidenta Bayernu Mníchov majú najväčšiu šancu na zisk titulu obhajcovia z Francúzska, ktorí sú "o kúsok lepší" ako ostatné participujúce mužstvá. "Je ale možné, že výhodu domáceho prostredia využijú pre seba k triumfu i Portugalčania. Šancu majú tiež Taliani, Angličania, Španieli a samozrejme v neposlednom rade i my Nemci."

Zvládnutie úvodnej fázy turnaja považuje Beckenbauer za kľúčové vzhľadom k celkovému úspechu. "Ak tím prežije základnú skupinu, ohromne ho to nakopne a môže potom dôjsť ďaleko," veští majster sveta z roku 1974. So slávnym krajanom sa v prognózach zhodla tiež väčšina "laickej" verejnosti. Podľa prieskumu uverejneného v časopise Stern a vo vysielaní televíznej stanice RTL verí dvadsať percent Nemcov, že titul získa znovu Francúzsko. Na druhom mieste ankety skončil so sedemnástimi percentami Völlerov tím, tretiu najväčšiu šancu má podľa západných susedov Taliansko s desiatimi percentami.

Súvisiace články

Tipuj bez rizika až za 20 €
Viac
Kurzy prináša
15:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Maďarsko vs. Francúzsko
18:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Portugalsko vs. Nemecko
21:00
Euro 2020 - Skupinová fáza
Španielsko vs. Poľsko
Kurzy prináša