Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Beck sa posúva míľovými krokmi

Sportnet|Publikované 15. jan 2008 o 00:00

Slovenský tenista po nútenej prestávke vyhral už druhý turnaj série ITF Futures a môže hrať vo vyššej kategórii na challengeroch.

BRATISLAVA. Karol Beck vyhral svoj posledný turnaj v roku 2007 v českej Opave a ďalší titul na podujatí ITF kategórie Futures (dotácia 15 000 dolárov) si pripísal v prvom tohtoročnom turnaji v nemeckom Nusslochu. Vo svetovom rebríčku sa veľkými krokmi posúva nahor z prepadliska, do ktorého spadol po dvojročnom treste od Medzinárodnej tenisovej federácie za pozitívny dopingový test na jeseň 2005.

„Karol hral na tréningu veľmi dobre, a tak som očakával, že aj v Nemecku môže uhrať výborný výsledok,“ vravel spokojný tréner Ján Krošlák. „Na každom turnaji tejto najnižšej kategórie Futures sa nájdu jeden – dvaja hráči, ktorí by ho mohli potrápiť. Karol však nezaváhal, triumfoval presvedčivo. V celom turnaji, v dvoch zápasoch kvalifikácie aj v piatich v hlavnej súťaži, stratil iba jeden set.“

V závere si Beck poradil s dvoma Francúzmi, v semifinále zdolal Mannarina (322. v ATP) 6:0, 6:1 a vo finále De Chaunaca (350.) 6:4, 6:4.

Za prvenstvo v Nusslochu by mal 25-ročný Zvolenčan dostať asi 20 bodov a v novom rebríčku by sa tak z 581. miesta posunul už do piatej stovky.

„Umožní mu to účasť na turnajoch vyššej kategórie – challengeroch. No začínať musí znova v kvalifikácii. Na budúci týždeň cestujeme do nemeckého Heilbronnu na turnaj s dotáciou 85-tisíc dolárov.“

Beck odštartoval vlani v novembri svoj tenisový comeback z 1500. miesta ATP, po dvoch mesiacoch preskočil vyše tisícku súperov. Do konca tohto roku by sa chcel dostať do druhej stovky.

Tréner Krošlák je optimista a tvrdí, že Beck by sa časom mohol vrátiť medzi širšiu elitu. V lete 2005 sa dostal na 36. miesto.

Súvisiace články