Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Bayley vrátil Bosovi prehru a má zlato

SITA|24. aug 2004 o 18:50

ATÉNY 24. augusta (SITA) - Austrálčan Ryan Bayley sa stal v Aténach olympijským víťazom v dráhovej cyklistike v individuálnom šprinte mužov. V dramatickom finále si poradil s úradujúcim majstrom sveta ...

ATÉNY 24. augusta (SITA) - Austrálčan Ryan Bayley sa stal v Aténach olympijským víťazom v dráhovej cyklistike v individuálnom šprinte mužov. V dramatickom finále si poradil s úradujúcim majstrom sveta Theom Bosom z Holandska a vrátil mu prehru zo semifinále tohtoročných majstrovstiev sveta v Melbourne. Dvadsaťosemročný šprintér dosiahol najväčší úspech svojej kariéry. Na víťazstvo vo finále potreboval Bayley proti Bosovi až tri jazdy. Prvú prehral, v druhej zaútočil zozadu a po výjazde z poslednej zákruty vďaka vyššej rýchlosti predbehol súpera na páske. Tretiu finálovú jazdu proti Bosovi zvládol lepšie ako v máji na MS a podobne ako v druhej jazde sa dostal pred Holanďana až v závere. Austrálčania získali na olympijskom velodróme v Aténach už šesť medailí. Bronz v šprinte mužov si vybojoval Nemec Rene Wolff, ktorý v súboji o 3. priečku zdolal strieborného z MS Laurenta Ganeho z Francúzska 2:0. Wolff pridal k zlatu z tímového šprintu už druhý cenný kov v Aténach. V šprinte malo zastúpenie aj Slovensko, Jaroslav Jeřábek však nepostúpil z 1. kola vyraďovacích súbojov medzi dvanásť najlepších.


Výsledky:

Šprint:

Finále: Ryan Bayley (Austr.) - Theo Bos (Hol.) 2:1

O 3. miesto: Rene Wolff (Nem.) - Laurent Gane (Fr.) 2:0


Semifinále:

Ryan Bayley (Austr.) - Laurent Gane (Fr.) 2:0

Theo Bos (Hol.) - Rene Wolff (Nem.) 2:0


Konečné poradie: 1. Ryan Bayley (Austr.), 2. Theo Bos (Hol.), 3. Rene Wolff (Nem.), 4. Laurent Gane (Fr.), 5. Ross Edgar (V. Brit.), 6. Barry Forde (Barbados), 7. Damian Zielinski (Poľ.), 8. Mickael Bourgain (Fr.), 9. Jose Villanueva (Šp.), 10. Teun Mulder (Hol.),... Jaroslav Jeřábek (SR) nepostúpil z 1. kola vyraďovacích súbojov.


Súvisiace články